Adhin Adhin. Foto: De Vliegende Reporter
Oud-vicepresident Aswhin Adhin zal de nieuwe voorzitter van De Nationale Assemblée worden. In het regeerakkoord is afgesproken dat de Nationale Democratische Partij (NDP), waar Adhin de ondervoorzitter van is, de voordracht zal doen voor deze positie. Zelf zegt hij dat hij de regering vanuit die plek kritisch zal kunnen begeleiden, gezien zijn bestuurlijke ervaring als vicepresident.
‘Ik weet waar precies waar de zaken goed of fout zouden kunnen gaan en dan kan ik de regering veel beter begeleiden vanuit deze rol’, aldus Adhin na de ondertekening van het regeerakkoord zondag. De Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) zal de vicevoorzittersplek invullen. Er zijn nog geen mededelingen over wie voorgedragen zal worden.
Adhin had tijdens de campagnes zijn ambities om presidentskandidaat van de NDP te worden, uitgesproken. Hij zegt zich veel bewogen te hebben tussen het volk en daardoor veel van de noden gezien heeft. Die noden kan hij vanuit het parlements direct aankaarten. Gezien het aantal stemmen dat Jennifer Simons, de voorzitter van die partij behaalde, heeft het bestuur besloten om haar tot de kandidaat te maken. Zij zal de eerste vrouwelijke president van Suriname worden.
Simons is met 41.610 stemmen de twee populairste kandidaat onder het kiezersvolk geweest. Adhin haalde 19.173 stemmen. De kandidaat met de meeste stemmen landelijk, is huidig president de voorzitter van aankomende oppositiepartij VHP, Chan Santokhi met 45.745 stemmen.
- Camerabeelden tonen gewelddadige roofoverval te Mon Plaisir..
- Door CASAS gecertificeerde luchtvaartmaatschappijen tijdeli…..
- Opheffen van het ministerie van Arbeid is gebrek aan bewust…..
- Lijk vierde vermiste passagier bootongeluk geborgen..
- Surinam Airways mag voorlopig niet naar de EU vliegen..
- Zevende slachtoffer bootramp Marowijnerivier geborgen..
- Pawiroredjo hoopt dat rekening wordt gehouden met de wonden…..
- Surinaamse vliegtuigen worden geweerd in Europa..
- SLM getroffen door EU-maatregel; vluchten naar Cayenne tijd…..
- Legina Kromosoeto..
- Kevin M. Gompel..
- Anne-marie Helena Tijndal..
- NPS houdt vast aan afwijzing staatsgreep en Decembermoorden..
- VSB: ‘Nieuwe regering moet snel aan de slag met goed bestuu…..
- EU verbiedt vluchten uit Suriname; SLM blijft vliegen via w…..
- Gevallen kabinet-Schoof gaat demissionair verder..
- Chan huilt en Jenny juicht..
- Herdenking 152 jaar Hindostaanse immigratie..
- Dodental stijgt naar zes na bootongeluk: kind nog vermist..
- Salaris versus levenskosten..
- VHP diep geraakt door tragisch bootongeval..