De regeringswisseling in 2020 verliep volgens oud-vicepresident Ashwin Adhin niet zoals het hoort in een goed functionerende democratie. President-elect Chan Santokhi zou haast hebben gehad om de macht over te nemen van president Desi Bouterse. In zijn enthousiasme zou Santokhi gedacht hebben dat het overnemen van de leiding over een land een eenvoudige aangelegenheid was.
ADVERTENTIE
Adhin, die als vicepresident onder Bouterse diende, verklaarde in de Dave Podcast dat hij van nabij getuige was van de overdracht. Volgens hem belde Santokhi persoonlijk met Bouterse om te vragen of hij vervroegd kon aantreden. “Hij had haast,” aldus Adhin, die benadrukte dat het absoluut niet klopte dat de regering-Bouterse geen salarissen meer zou kunnen betalen.
“Tien jaar lang zijn alle lonen uitbetaald. Waarom zouden we dat de laatste maand niet meer kunnen doen?” vroeg Adhin zich hardop af. Hij wees erop dat de regering-Bouterse maandelijks kortetermijnleningen afsloot bij de banken om aan haar verplichtingen te voldoen, en dat dit rond de machtswisseling opnieuw het geval was. “Het was meer dan billijk om de aankomende president hierover te informeren.”
Adhin verwees de beweringen dat de staatskas leeg was naar het rijk der fabelen. Volgens hem beschikte Suriname bij de machtsoverdracht over een internationale kasreserve van US$ 565 miljoen, voldoende om drie maanden import te dekken. “Het is vanaf het begin een leugen geweest om de samenleving wijs te maken dat Bouterse geen kant meer op kon.”
De voormalige vicepresident stelt dat Bouterse correct heeft gehandeld door Santokhi uit te nodigen en hem inzage te geven in de financiële stand van zaken. “Volgens mij zei Bouterse uiteindelijk: ‘Als Santokhi zo graag eerder aan de macht wil komen, laat hij het dan maar doen.’”
- Gregory Rusland over ‘De nieuwe weg’ van NPS..
- Olieprijs stijgt na Saudische investeringsbelofte..
- Sol ontkent valse beschuldigingen in statement..
- Trump ondertekent wapendeal met Saudi-Arabië ter waarde van…..
- Het Grote Nationale Verkiezingsdebat – gewonnen door de gro…..
- Man pleegt opnieuw verkrachting op locatie van eerdere misd…..
- Toetie is VHP-kandidaat #30 en gelooft in een Suriname waar…..
- Sol Suriname verwerpt valse beschuldigingen en benadrukt in…..
- Het Grote Nationale Verkiezersdebat – gewonnen door de grot…..
- Politie waarschuwt: ‘Datingsites’ steeds vaker lokaas voor …..
- Zeventien doden na drinken van giftige alcohol in India: po…..
- Gelijkspel tussen Transvaal en Robinhood..
- Roofoverval op winkel aan de Nieuw Weergevondenweg..
- Sol Suriname wijst met klem alle valse beschuldigingen af..
- Olifantspoten op een schaakbord..
- Voormalig ‘Leraar van het Jaar’ krijgt 30 jaar …..
- DNA-kandidaat aangehouden voor cocaïne in pakket: partij re…..
- Minister Dasai niet op de hoogte van skalians op Afobaka-st…..
- AZP eert verpleegkundigen op Dag der Verpleging..
- Kan nieuw leiderschap een duurzaam pad uitzetten?..
- Eddy Wilson wint vierde Roger Boyce World Cup..