De regeringswisseling in 2020 verliep volgens oud-vicepresident Ashwin Adhin niet zoals het hoort in een goed functionerende democratie. President-elect Chan Santokhi zou haast hebben gehad om de macht over te nemen van president Desi Bouterse. In zijn enthousiasme zou Santokhi gedacht hebben dat het overnemen van de leiding over een land een eenvoudige aangelegenheid was.
ADVERTENTIE
Adhin, die als vicepresident onder Bouterse diende, verklaarde in de Dave Podcast dat hij van nabij getuige was van de overdracht. Volgens hem belde Santokhi persoonlijk met Bouterse om te vragen of hij vervroegd kon aantreden. “Hij had haast,” aldus Adhin, die benadrukte dat het absoluut niet klopte dat de regering-Bouterse geen salarissen meer zou kunnen betalen.
“Tien jaar lang zijn alle lonen uitbetaald. Waarom zouden we dat de laatste maand niet meer kunnen doen?” vroeg Adhin zich hardop af. Hij wees erop dat de regering-Bouterse maandelijks kortetermijnleningen afsloot bij de banken om aan haar verplichtingen te voldoen, en dat dit rond de machtswisseling opnieuw het geval was. “Het was meer dan billijk om de aankomende president hierover te informeren.”
Adhin verwees de beweringen dat de staatskas leeg was naar het rijk der fabelen. Volgens hem beschikte Suriname bij de machtsoverdracht over een internationale kasreserve van US$ 565 miljoen, voldoende om drie maanden import te dekken. “Het is vanaf het begin een leugen geweest om de samenleving wijs te maken dat Bouterse geen kant meer op kon.”
De voormalige vicepresident stelt dat Bouterse correct heeft gehandeld door Santokhi uit te nodigen en hem inzage te geven in de financiële stand van zaken. “Volgens mij zei Bouterse uiteindelijk: ‘Als Santokhi zo graag eerder aan de macht wil komen, laat hij het dan maar doen.’”
- Getuige strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet vers…..
- Werknemersbond en Security Alliance liggen met elkaar overh…..
- Misvattingen rond het presidentskandidaatschap binnen de ND…..
- DA’91: ‘Onderwijs sleutel tot ontwikkeling Suriname’..
- Verontrustend en afkeurenswaardig: OPTSU-propagandist aange…..
- Kabinet Santokhi heeft financiële val gelegd voor volgende …..
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problem…..
- Boosterstation duurzame oplossing voor waterdrukproblemen..
- Brunswijk waarschuwt electoraat voor verkoop van stemkaarte…..
- ABOP sluit samenwerking met geen enkele partij uit..
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verank…..
- Drukproces definitieve RR-stembiljetten gestart..
- Staatsolie boekt omzet van US$ 735 miljoen in boekjaar 2024..
- President geeft startsein verharden Gangaram Pandayweg..
- CAMOUFLAGEMARS..
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag..
- Staatsolie draagt US$ 384 miljoen bij aan staatskas in 2024..
- OM: Verdachte ernstige milieuverontreiniging voorlopig vrij..
- Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werk…..
- India voert luchtaanvallen uit op Pakistan: spanning tussen…..
- Verdachte in milieuverontreinigingszaak stuwmeer vrijgelate…..