De Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) heeft meerdere projecten gelanceerd die gericht zijn op innovatie en ontwikkeling binnen het hoger onderwijs. Op woensdag 21 mei viel president Chandrikapersad Santokhi op de campus de eer te beurt om officieel de lancering te verrichten.
De projecten zijn niet alleen gericht op de universiteit zelf. Daarnaast vloeien ze voort uit een bredere samenwerking met alle instituten voor hoger onderwijs in Suriname. Door deze samenwerking krijgen studenten de mogelijkheid om innovatiever te werken aan hun studie, wat moet leiden tot betere leerresultaten binnen zowel het academisch als het hoger beroepsonderwijs.
Tijdens de lancering zijn 70 computers en drie interactieve whiteboards (smartboards) overhandigd aan de universiteit. Daarnaast werd het educatielaboratorium heropend en zijn de computerfaciliteiten op de campus aanzienlijk geüpgraded. Ook het wifinetwerk is vernieuwd, met als doel om een stabiele en brede internetdekking over de gehele campus te realiseren.
Het vernieuwen van het netwerk was noodzakelijk, aangezien het bestaande systeem al zes tot zeven jaar oud was. Dankzij de samenwerking met Telesur is de internetbandbreedte van de universiteit verhoogd. Om de wifi verder over de hele campus te verspreiden, werkten ook Huawei, e-Gov en het bedrijf Bico mee aan het project. De overheid heeft apparatuur aangeschaft, waaronder access points en centrale management servers, om het netwerk effectief te kunnen beheren.
Huawei heeft daarnaast experts geleverd om het netwerk op te zetten, terwijl Bico verantwoordelijk was voor de bekabeling. Deze gezamenlijke inspanning symboliseert het belang van partnerschappen tussen de overheid, de private sector en onderwijsinstellingen voor de toekomst van het Surinaams onderwijs.
- Tahitie kampioen Eerste Divisie, Santos geroyeerd..
- Rechter verwerpt verweren in zaak tegen ‘Money Hond’ en and…..
- Sewcharan: ‘Ze blijven corrupt, want ze worden niet afgestr…..
- Operatie Delta Force en gemengd politie team treden op tege…..
- Man komt om het leven na val uit laadbak pick-up..
- Sportieve viering van 50 jaar Srefidensi met Moxi Patu Spor…..
- President in Guyana voor opening saleskantoor Grassalco..
- Vijf jaar parlementaire prestaties en wetgeving in boekwerk..
- Surinamers geëerd voor inzet voor meisjes en vrouwen tijden…..
- Illegale buitenlandse goudzoekers opgepakt..
- Man uit Tennessee veroordeeld voor dodelijk neerschieten ba…..
- President Santokhi opent Grassalco-saleskantoor in Guyana..
- Korpschef: Bevordering KPS-leden symbool van groei en integ…..
- Inoca Rusland: ‘Belangrijk voor mij is dat er vooral wordt …..
- President Santokhi opent nieuw ICT-lokaal Scholengemeenscha…..
- Krappahoeklaan krijgt nieuwe asfaltlaag op vooravond verkie…..
- Botsing bij 2e brug Brownsweg – Twee gewonden..
- Vier illegale goudzoekers aangehouden in concessiegebied Zi…..
- Beschouwing — Verkiezingen 25 mei 2025: Beslissend moment v…..
- Beheer gymzaal Calorschool..
- Penitentiair ambtenaar (46) opgepakt na te hebben gevuurd o…..