De Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) heeft meerdere projecten gelanceerd die gericht zijn op innovatie en ontwikkeling binnen het hoger onderwijs. Op woensdag 21 mei viel president Chandrikapersad Santokhi op de campus de eer te beurt om officieel de lancering te verrichten.
De projecten zijn niet alleen gericht op de universiteit zelf. Daarnaast vloeien ze voort uit een bredere samenwerking met alle instituten voor hoger onderwijs in Suriname. Door deze samenwerking krijgen studenten de mogelijkheid om innovatiever te werken aan hun studie, wat moet leiden tot betere leerresultaten binnen zowel het academisch als het hoger beroepsonderwijs.
Tijdens de lancering zijn 70 computers en drie interactieve whiteboards (smartboards) overhandigd aan de universiteit. Daarnaast werd het educatielaboratorium heropend en zijn de computerfaciliteiten op de campus aanzienlijk geüpgraded. Ook het wifinetwerk is vernieuwd, met als doel om een stabiele en brede internetdekking over de gehele campus te realiseren.
Het vernieuwen van het netwerk was noodzakelijk, aangezien het bestaande systeem al zes tot zeven jaar oud was. Dankzij de samenwerking met Telesur is de internetbandbreedte van de universiteit verhoogd. Om de wifi verder over de hele campus te verspreiden, werkten ook Huawei, e-Gov en het bedrijf Bico mee aan het project. De overheid heeft apparatuur aangeschaft, waaronder access points en centrale management servers, om het netwerk effectief te kunnen beheren.
Huawei heeft daarnaast experts geleverd om het netwerk op te zetten, terwijl Bico verantwoordelijk was voor de bekabeling. Deze gezamenlijke inspanning symboliseert het belang van partnerschappen tussen de overheid, de private sector en onderwijsinstellingen voor de toekomst van het Surinaams onderwijs.
- Finabank boekt stevige winst in 2024 en zet in op duurzame,…..
- Grassalco opent Guysure Aggregate & Sands Inc. in Guyan…..
- “Integriteitscrisis binnen politie grotendeels opgelost afg…..
- OM vordert gerechtelijk vooronderzoek in SLM-zaak; GVO Pan …..
- AKMOS: ‘Stemmen is óók ondernemen..
- Drugs in pepermunt aangetroffen..
- President Santokhi geeft startsein voor asfaltering Krappah…..
- OM geeft update over SLM-zaak en PanAm-klacht..
- WHO-leden stemmen voor wereldwijde pandemieovereenkomst..
- Boek gepubliceerd over parlementaire activiteiten 2020-2025..
- ‘DNA-publicatie waardevol archiefstuk’..
- Scholen gesloten op 26 mei vanwege verkiezingen..
- Officier wil aanpassing tenlastelegging in SLM-drugszaak; a…..
- Staatsolie zeker van deelname in GranMorgu-project..
- Geen school op 26 mei vanwege verkiezingen..
- Gregory Rusland door fake nieuws achtervolgd..
- Onverwacht overlijden Glenn Vreeswijk schokt zwemwereld en …..
- Biza traint 600 nieuwe stembureauleden..
- Ramadhin gebelgd over uitspraken Ebu Jones..
- Jabini: ‘Meer dan dertienduizend onbestelde oproepingskaart…..
- Man overlijdt na val uit laadbak pick-up nabij Pikin Saron..