PARAMARIBO — De versnippering van pensioenregelingen, het gebrek aan integrale beleidscoördinatie, ontoereikende pensioenuitkeringen en de afnemende houdbaarheid van het systeem bij ongewijzigd beleid zijn de historische – en systemische problemen die het pensioenstelsel al decennialang onder druk zetten. Zo somt Reynold Simons de problemen op die hij donderdag presenteerde aan het Suriname Business Forum (SBF).
De presentatie, getiteld “Een strategie en actieprogramma voor de crisis in ons pensioensysteem”, bood een diepgaande analyse van de structurele tekortkomingen en noodzakelijke hervormingen. De urgentie tot structurele hervormingen werd hierbij sterk onderstreept.
Naast het probleemoverzicht presenteerde Simons een concreet actieprogramma met oplossings-richtingen. Centraal daarin stond de noodzaak voor een meer uniform en transparant pensioen-stelsel, versterkte institutionele kaders, en een solide – en duurzame financieringsbasis. Daarbij wees hij ook op het belang van draagvlak bij sociale partners en het actief betrekken van de private sector.
De presentatie werd gevolgd door een inhoudelijke gedachtewisseling tussen Simons en het SBF. Daarbij werd stilgestaan bij de mogelijke rol die het bedrijfsleven kan spelen in het hervormingsproces, zowel als stakeholder in de dialoog als bij de praktische implementatie van maatregelen gericht op versterking van het pensioenstelsel.
De rol van het Suriname Business Forum als publiek-privaat platform kwam in deze context nadrukkelijk naar voren. Het SBF acht het van groot belang dat er tijdig wordt ingegrepen om toekomstige generaties een waardige oude dag te garanderen. Vanuit haar missie zal het Forum de ontvangen inzichten en aanbevelingen meenemen in haar strategisch overleg en beleidsadviezen aan de overheid en relevante maatschappelijke actoren.
- Doden bij bootongeluk in Albina..
- Oplichter door de politie in verzekering gesteld..
- Tijd voor een zakenkabinet: Verzoening als voorwaarde voor …..
- Coalitiepartijen beloven nieuw leiderschap en nationale een…..
- Man met lichamelijke beperking verdrinkt na val in trens in…..
- DOMME MASSA..
- Tien jaar Royal Fiiman Paansu: inzet voor Marron-eenheid en…..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 1 juni 2002..
- Regering waarschuwt voor fake bericht over ‘noodhulpfonds S…..
- Ook NDP-bestuur krijgt unaniem mandaat voor voortzetting co…..
- DOE krijgt unanieme steun voor deelname nieuwe coalitie..
- NDP-bestuur krijgt unaniem mandaat voor voortzetting coalit…..
- Brunswijk: “Na bespreking van bezwaren over functieverdelin…..
- Hoogste orgaan NDP akkoord met posities partij en samenwerk…..
- A20, DOE en PRO krijgen mandaat voor coalitiedeelname..
- Man kapt kokosboom zonder toestemming: schade aan elektrici…..
- RUSTDAG RUSTIG RESPECTEREN..
- Waarom sommige mensen de pijn van anderen bespotten..
- Misverstanden, verdraaiingen en het verdriet van een broods…..
- PRO kiest voor regeringsdeelname met A20: “Niet meedoen is …..
- Politieke partijen hebben mandaat om samen te werken met ND…..