PARAMARIBO — De versnippering van pensioenregelingen, het gebrek aan integrale beleidscoördinatie, ontoereikende pensioenuitkeringen en de afnemende houdbaarheid van het systeem bij ongewijzigd beleid zijn de historische – en systemische problemen die het pensioenstelsel al decennialang onder druk zetten. Zo somt Reynold Simons de problemen op die hij donderdag presenteerde aan het Suriname Business Forum (SBF).
De presentatie, getiteld “Een strategie en actieprogramma voor de crisis in ons pensioensysteem”, bood een diepgaande analyse van de structurele tekortkomingen en noodzakelijke hervormingen. De urgentie tot structurele hervormingen werd hierbij sterk onderstreept.
Naast het probleemoverzicht presenteerde Simons een concreet actieprogramma met oplossings-richtingen. Centraal daarin stond de noodzaak voor een meer uniform en transparant pensioen-stelsel, versterkte institutionele kaders, en een solide – en duurzame financieringsbasis. Daarbij wees hij ook op het belang van draagvlak bij sociale partners en het actief betrekken van de private sector.
De presentatie werd gevolgd door een inhoudelijke gedachtewisseling tussen Simons en het SBF. Daarbij werd stilgestaan bij de mogelijke rol die het bedrijfsleven kan spelen in het hervormingsproces, zowel als stakeholder in de dialoog als bij de praktische implementatie van maatregelen gericht op versterking van het pensioenstelsel.
De rol van het Suriname Business Forum als publiek-privaat platform kwam in deze context nadrukkelijk naar voren. Het SBF acht het van groot belang dat er tijdig wordt ingegrepen om toekomstige generaties een waardige oude dag te garanderen. Vanuit haar missie zal het Forum de ontvangen inzichten en aanbevelingen meenemen in haar strategisch overleg en beleidsadviezen aan de overheid en relevante maatschappelijke actoren.
- Bureau Slachtofferzorg start bewustwordingscampagne met kic…..
- Tropenbos Suriname opent Agroforestry-trainingscentrum in D…..
- Ex-voorzitter OKB: ‘Geen reden voor niet-bindendverklaring …..
- Surinaamse verkiezingen..
- Eigenaar servicestation overvallen door gewapende mannen..
- Overwegend regenachtig op deze maandag..
- Regering vraagt alertheid bij ‘fake’ berichten over noodhul…..
- Zes gewonden bij aanval op pro-Israëlische demonstratie in …..
- Martha Elga Smiet (70) Paramaribo 23-5-2025..
- Rosita Francis Kroes – Mo Ajok (76) Paramaribo 27-5-2…..
- Olieprijs herstelt door OPEC+-beleid..
- Simons: “Ministeries zijn geen eigendom van partijen”..
- De Arend speelt Schakel de Flora in tweede helft van veld..
- Column: Het feestje van de bontgekleurde democratie..
- Regeerakkoord ondertekend: verdeling ministeries en topposi…..
- Nieuwe coalitie tekent regeerakkoord: Samen werken aan hoop…..
- Rusland: “Laatste kans om fouten recht te zetten en samen h…..
- Simons: Alle kracht en liefde in dienst van het volk stelle…..
- Man aangehouden voor oplichting bij verkoop van schapen..
- Column: Borrelpraat no. 874..
- Boot met passagiers gekanteld in Marowijnerivier..