Structuren van de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) zijn enorm boos op partijvoorzitter Ronnie Brunswijk. Hij zou in strijd met het gegeven mandaat van de partij gehandeld hebben, door niet te tekenen voor het regeerakkoord maandagavond. Tijdens een congres van de ABOP is mandaat gegeven aan Brunswijk om mee te tekenen. Hij heeft dat nu niet gedaan.
. verneemt dat de structuren, op de Ouderenraad na, zich niet kunnen verenigen met het besluit van Brunswijk. Hij zal verantwoording moeten afleggen aan de partij. Juridische consequenties zijn daarbij niet uitgesloten.
Brunswijk zou enige tijd al ontevreden zijn over de onderhandelingen om te komen tot een nieuwe coalitie. Hij wil het vicepresidentschap behouden. Echter, de partij besliste anders en had genoegen genomen met de participatie in de coalitie onder de huidige voorwaarden: de ABOP zou de voordrachten doen voor vier ministeries en het vicevoorzitterschap van De Nationale Assemblée. De partij heeft eerder het andere posities aangeboden gekregen, maar Brunswijk wilde de post van vicepresident, hetgeen reeds aan de NPS was gegeven.
Vernomen wordt dat Brunswijk bij de ondertekening maandagavond zijn handtekening eerst wel had geplaatst onder het regeerakkoord, maar dan onder voorbehoud. Toen dit ontdekt werd, is het akkoord opnieuw getekend en zijn er nieuwe foto’s gemaakt met de overige voorzitters. Brunswijk heeft tijdens de urenlange gesprekken, nooit laten doorschemeren dat hij zal ondertekenen onder voorbehoud. De verrassing voor de overige partijen was enorm.
- Gedreven door komende olie-industrie: Commewijne ontwikkele…..
- Ori: “Uitbetaling Spaans leerkrachten wacht op goedkeuring …..
- Nog meer onweersbuien in aantocht..
- Voorstel voor één nationale vrije dag voor alle groepen in …..
- Straat van Hormuz inzet in olieconflict Iran-VS..
- Nigeria kampt met economische crisis: “Levens in gevaar van…..
- Maurits Merle William Sairras (55) Amsterdam 18-6-2025..
- Vincent Olijfveld (50) Amsterdam 18-6-2025..
- Volksgezondheid: geen verhoogd risico op meningitis door sl…..
- Suriname rouwt om heengaan Patricia Etnel: ‘Het land heeft …..
- Toyota blijft vasthouden aan omstreden standpunt tegen voll…..
- Minister Nurmohamed heeft geen duidelijkheid over betaling …..
- Natio eindigt als laatste in poule A Concacaf Gold Cup..
- Philipsburg ongeslagen kampioen Fiba 3×3 Quest..
- De Chinese diaspora: een wereldwijd netwerk dat zich voor h…..
- Nederland geeft 119 gestolen sculpturen terug aan Nigeria..
- Democratie van onderop: een oplossing voor komende regering..
- Politie Zanderij houdt verdachte aan voor diefstal geldbedr…..
- Regeerakkoord zo goed als rond..
- Geerlings-Simons: ‘We gaan geen SRD 800 uitdelen zoals Chan…..
- Meer dan 4000 e-paspoorten verstrekt in zes weken tijd..