Structuren van de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) zijn enorm boos op partijvoorzitter Ronnie Brunswijk. Hij zou in strijd met het gegeven mandaat van de partij gehandeld hebben, door niet te tekenen voor het regeerakkoord maandagavond. Tijdens een congres van de ABOP is mandaat gegeven aan Brunswijk om mee te tekenen. Hij heeft dat nu niet gedaan.
. verneemt dat de structuren, op de Ouderenraad na, zich niet kunnen verenigen met het besluit van Brunswijk. Hij zal verantwoording moeten afleggen aan de partij. Juridische consequenties zijn daarbij niet uitgesloten.
Brunswijk zou enige tijd al ontevreden zijn over de onderhandelingen om te komen tot een nieuwe coalitie. Hij wil het vicepresidentschap behouden. Echter, de partij besliste anders en had genoegen genomen met de participatie in de coalitie onder de huidige voorwaarden: de ABOP zou de voordrachten doen voor vier ministeries en het vicevoorzitterschap van De Nationale Assemblée. De partij heeft eerder het andere posities aangeboden gekregen, maar Brunswijk wilde de post van vicepresident, hetgeen reeds aan de NPS was gegeven.
Vernomen wordt dat Brunswijk bij de ondertekening maandagavond zijn handtekening eerst wel had geplaatst onder het regeerakkoord, maar dan onder voorbehoud. Toen dit ontdekt werd, is het akkoord opnieuw getekend en zijn er nieuwe foto’s gemaakt met de overige voorzitters. Brunswijk heeft tijdens de urenlange gesprekken, nooit laten doorschemeren dat hij zal ondertekenen onder voorbehoud. De verrassing voor de overige partijen was enorm.
- Simons en Rusland erkennen grote verantwoordelijkheid..
- ‘Jenny cracked it!’: Geerlings-Simons schrijft geschiedenis…..
- Sampie beschikbaar voor ministerspost in regering-Simons..
- Simons: Presidentschap is geen beloning, maar werk..
- Robinhood sleept heel laat gelijkspel uit het vuur tegen PV…..
- Nederlandse premier Schoof feliciteert president-elect Simo…..
- Column: Borrelpraat no. 879..
- De Arend-captain Noughiënt: ‘We gaan voor de clean sweep…..
- Robinhood-PVV en Transvaal-Inter Moengotapoe in halve final…..
- BUITENLANDS BELEID NIEUWE REGERING..
- Jennifer Simons, eerste vrouwelijke president van Suriname..
- Simons: “Ik kom in deze functie om te dienen”..
- Verkiezing Simons tot president is wereldnieuws..
- Roland Tjin Wong Joe..
- President Santokhi blikt terug op periode van heftige storm…..
- Adhin ziet in aantreden Simons en Rusland kans voor nationa…..
- Opvallende afwezigheden overschaduwen BRICS-top in Rio de J…..
- Rusland: “Ik aanvaard deze functie niet als beloning, maar …..
- AMBITIEUS, VISIONAIR ZELFS..
- RARE DINGEN IN DE POLITIEK?..
- HVB: Vrouwelijk leiderschap opent nieuwe weg..