De ABOP zal met vier ministers vertegenwoordigd zijn in het kabinet van president-elect Jennifer Geerlings-Simons. De partij van Ronnie Brunswijk, die bij de verkiezingen opnieuw een sleutelpositie in de formatie verwierf, claimt strategische ministersposten in de nieuwe regering.
Bekende en nieuwe gezichtenSuriname suriname verneemt dat Marinus Bee, oud-voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA), is voorgedragen voor het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza). David Abiamofo, de huidige minister van Natuurlijke Hulpbronnen (NH), mag zijn werk voortzetten.
Een opvallende naam op de lijst is die van jurist Harish Monorath, beoogd minister van Justitie en Politie (Juspol). Monorath was tussen 2010 en 2015 assembleelid. De vierde kandidaat is Miquella Huur, die het ministerie van Regionale Ontwikkeling (RO) zal leiden.
Het is nog niet officieel bekend wanneer de ministers zullen worden beëdigd. President-elect Simons moet de voordrachten nog goedkeuren. Ook zal de procureur-generaal worden gevraagd een antecedentenonderzoek uit te voeren.
- HAKRINBANK TE KOOP..
- Moeder en oom steken auto en woning in brand vanwege arrest…..
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend Assembleevoorzitter..
- Patricia, Uma..
- Bee bedankt DNA‑personeel voor jarenlange steun..
- Technische storing operatieafdeling Diakonessenhuis opgehev…..
- Solange Claudette Josephine Kotezebue..
- PL toont stembriefje bij verkiezing topfuncties; stelt meld…..
- Taalbeleid en -wet..
- Start refreshment training voor BAVP’ers voor handhaving Ta…..
- KPS viert 130-jarig bestaan met feestelijke rondmars..
- Officiële spellingvoorstellen Saamaka en Okanisi is histori…..
- TotalEnergies vergroot aanwezigheid in Surinames offshore..
- Zes landen nemen deel aan internationaal Arthy Lie Taekwond…..
- Politieke onzekerheid ondanks brede steun voor regeerakkoor…..
- Regering en Ravaksur Plus tekenen principeovereenkomst fisc…..
- De aard die de intentie verraad..
- NAKS herdenkt de afschaffing van de slavernij op 1 juli met…..
- Zwarte Cobra wil na vrijspraak ook drie miljoen euro..
- Jamal Jansen: “Geef kleine ondernemers ruimte in de olie- e…..
- VS stopt beschermstatus Haïtianen per september..