door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — De commissie belast met het onderzoek van de geloofsbrieven onder leiding van Ebu Jones (NDP) heeft vastgesteld dat Abop-voorzitter Ronnie Brunswijk, ondanks zijn huidige functie als vicepresident, formeel kan worden toegelaten als lid van De Nationale Assemblee (DNA). Tijdens de behandeling kwam ook een brief van Brunswijk aan bod, waarin hij duidelijk maakt geen afstand te doen van het vicepresidentschap.
Volgens commissielid Asiskumar Gajadien (VHP) is Brunswijk juridisch gezien niet langer vicepresident, zodra hij zitting neemt in het parlement. “De Grondwet is helder: een vicepresident kan geen lid zijn van De Nationale Assemblee”, stelde Gajadien.
“De Grondwet is helder: een vicepresident kan geen lid zijn van De Nationale Assemblee”
Commissievoorzitter Jones benadrukte dat de commissie zich niet uitlaat over het al dan niet beëindigen van het vicepresidentschap. “Het is niet aan ons om daarover te beslissen; de wet spreekt voor zich”, aldus Jones. Fungerend parlementsvoorzitter Rabin Parmessar sloot zich hierbij aan en wees erop dat de functies onverenigbaar zijn.
Grondwet
Brunswijk beroept zich op artikel 91 van de Grondwet, waarin staat dat de ambtstermijn van de president en vicepresident pas eindigt bij de beëdiging van hun opvolgers. Deze bepaling geldt volgens hem ook voor zijn functie als vicepresident.
Daarnaast verwijst artikel 94 van de Grondwet naar het verbod voor de president en vicepresident om nevenfuncties uit te oefenen binnen de overheid, het bedrijfsleven, vakbeweging of andere beroepsgroepen. Artikel 62 regelt bovendien dat de wet bepaalt voor welke ambten het lidmaatschap van De Nationale Assemblee non-activiteit tot gevolg heeft.
Tijdens de vergadering zijn in totaal vijftig gekozen leden toegelaten tot het parlement. President Chandrikapersad Santokhi heeft de verkiezingsuitslag aanvaard, maar wordt op een later moment formeel toegelaten.
- Vandaag veel onweersbuien..
- Duo op heterdaad betrapt bij diefstal gascilinders..
- Herdenkingsmonument Nieuw Nickerie in gebruik genomen..
- Koi Carper wint eerste finale rematch van De Arend..
- Arrestaties bij verboden Pride-mars in Istanbul, hoge opkom…..
- Penitentiair ambtenaar verdacht van aanranding blijft op vr…..
- Verdachten in verzekering gesteld wegens bedreiging en vern…..
- John Armand Leming (71) Arnhem 24-6-2025..
- Rollings Fariek (25) Paramaribo suriname 27-6-2025..
- Ondernemingen Cohort 4 SURGE-programma volgen MEL-workshop..
- Dodelijk verkeersongeval met pick-up in Wageningen..
- Santokhi stelt toetreding tot DNA uit: “Voorkomen van stuur…..
- Brute roofoverval Carolinakreek: slachtoffer mishandeld..
- Adhin: De burger verwacht geen theater, maar waarachtige ve…..
- DNA-voorzitter Adhin: “ons volk heeft oplossing nodig, geen…..
- In verkrachtingszaak: Advocaat Algoe pleit voor vrijspraak …..
- Adhin wil daadkrachtig parlement: “Elke leiding drukte haar…..
- VHP geeft strijd om presidentschap nog niet op..
- Column: Borrelpraat no. 878..
- Santokhi en Simons benadrukken rust en samenwerking in demo…..
- Marica en Noughiënt bepalend in eerste finalewinst De Arend…..