door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — De commissie belast met het onderzoek van de geloofsbrieven onder leiding van Ebu Jones (NDP) heeft vastgesteld dat Abop-voorzitter Ronnie Brunswijk, ondanks zijn huidige functie als vicepresident, formeel kan worden toegelaten als lid van De Nationale Assemblee (DNA). Tijdens de behandeling kwam ook een brief van Brunswijk aan bod, waarin hij duidelijk maakt geen afstand te doen van het vicepresidentschap.
Volgens commissielid Asiskumar Gajadien (VHP) is Brunswijk juridisch gezien niet langer vicepresident, zodra hij zitting neemt in het parlement. “De Grondwet is helder: een vicepresident kan geen lid zijn van De Nationale Assemblee”, stelde Gajadien.
“De Grondwet is helder: een vicepresident kan geen lid zijn van De Nationale Assemblee”
Commissievoorzitter Jones benadrukte dat de commissie zich niet uitlaat over het al dan niet beëindigen van het vicepresidentschap. “Het is niet aan ons om daarover te beslissen; de wet spreekt voor zich”, aldus Jones. Fungerend parlementsvoorzitter Rabin Parmessar sloot zich hierbij aan en wees erop dat de functies onverenigbaar zijn.
Grondwet
Brunswijk beroept zich op artikel 91 van de Grondwet, waarin staat dat de ambtstermijn van de president en vicepresident pas eindigt bij de beëdiging van hun opvolgers. Deze bepaling geldt volgens hem ook voor zijn functie als vicepresident.
Daarnaast verwijst artikel 94 van de Grondwet naar het verbod voor de president en vicepresident om nevenfuncties uit te oefenen binnen de overheid, het bedrijfsleven, vakbeweging of andere beroepsgroepen. Artikel 62 regelt bovendien dat de wet bepaalt voor welke ambten het lidmaatschap van De Nationale Assemblee non-activiteit tot gevolg heeft.
Tijdens de vergadering zijn in totaal vijftig gekozen leden toegelaten tot het parlement. President Chandrikapersad Santokhi heeft de verkiezingsuitslag aanvaard, maar wordt op een later moment formeel toegelaten.
- Mac Andrew bespreekt werkvergunning procedure met PETRONAS/…..
- Achterstallig onderhoud oorzaak van overstromingen in Surin…..
- VERTROUWEN IN DE POLITIEK WEG, HERWINNEN DUURT JAREN..
- LEKKEN EN VERTREKKEN..
- Het blijft onweren in de middag..
- Technische storing Diakonessenhuis opgeheven..
- TV-serie Huize Anton: De Surinaamse serie die ons hart stal…..
- Nieuwe baas van de Britse geheime dienst blijkt kleindochte…..
- Arno Erwin Groeneveld (70) Amsterdam 25-6-2025..
- ‘Hey Daddy’: Hoe wereldleiders Trump’s ego stre…..
- Laatste boodschap Marinus Bee als voorzitter van De Nationa…..
- Moordverdachte sloeg slachtoffer met tas om vermeende seksu…..
- Suriname heeft per vandaag nieuw parlement..
- Learning for Life gemeenschapsproject voor horecasector..
- Afscheidswoorden voorzitter Assemblee Marinus Bee..
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend voorzitter van De Nat…..
- Gregory Rusland unaniem voorgedragen als vicepresidentskand…..
- Braderie Wit Santi brengt ondernemende vrouwen samen op 1 j…..
- Nieuwe DNA: Voor rust, verantwoordelijkheid en vooruitgang..
- Rabindre Parmessar nu fungerend voorzitter van DNA..
- 130 jaar KPS: van de samenleving, in de samenleving en voor…..