President Chandrikapersad Santokhi heeft tijdens de ingebruikname van drie gebouwen op het terrein van Campus Village, gezegd dat hij vooralsnog niet van plan is de studententoelage te verhogen van SRD 800 naar SRD 1000. In plaats daarvan, overweegt hij de leeftijdsgrens van 18 jaar te verlagen, zodat ook jongere scholieren aanspraak kunnen maken op de toelage en geen inschrijfgeld hoeven te betalen.
“Er was in het begin wat twijfel: is dit een grap? Is het een verkiezingsstunt? Nee, het is serieus. We geven het al”, aldus Santokhi. Volgens de president hebben zich inmiddels al 16.000 studenten geregistreerd, en wordt een stijging tot 25.000 verwacht. Hij zei onlangs overleg te hebben gehad met vertegenwoordigers van de overkoepelende studentenorganisatie en met de werkgroep onder leiding van Hakim Lallemand. Deze werkgroep onderzoekt momenteel de mogelijkheid om de toelage te verhogen naar 1000 SRD. Toch gaf de studentenorganisatie aan, dat het verlagen van de leeftijdsgrens, mogelijk een effectievere manier is om meer jongeren te helpen.
“Wat is beter? Willen we die persoon die al 800 krijgt, 1000 geven? Of kunnen we met datzelfde geld meer kinderen helpen, zodat zij geen inschrijfgeld hoeven te betalen?”, aldus de president. Hij zei de voorkeur te geven aan het behouden van een toelage van SRD 800 en het uitbreiden van de doelgroep naar scholieren op het Voortgezet Onderwijs Junioren (VOJ).
Tot slot wees hij op de bestaande mogelijkheden via de Nationale Ontwikkelingsbank (NOB), waar studenten een lening kunnen krijgen voor hun inschrijfgeld. Hij benadrukte, dat er meer voorlichting moet komen over deze faciliteiten en dat studentenorganisaties betrokken zullen worden bij de besluitvorming via de presidentiële werkgroep.
The post Studententoelage blijft 800 SRD, maar leeftijdsgrens mogelijk omlaag ..
- Introductie meertalig onderwijs om onderwijsbarrières te do…..
- Man zwaargewond na steekpartij door ex-vriendin in Lelydorp..
- Pokigron vraagt hulp voor urgente zaken..
- ‘Wij koesteren zijn herinnering blijvend in ons hart’..
- Stivasur zet zich al tien jaar in voor verantwoord alcoholg…..
- FIFA feliciteert SVB met nieuw bestuur..
- Geen quorum: geïrriteerde Bee blaast beëdiging Koniki af..
- Onderwijs op de rand van ondergang..
- Dodelijke aanrijding aan de Martin Luther Kingweg..
- Santokhi tekent condoleanceregister gewezen president Wijde…..
- Simons tekent condoleanceregister oud-president Wijdenbosch..
- Lancering Royalties Voor Iedereen wegens nationale rouwperi…..
- Lions-rondmars in Paramaribo toont Caribische trots en dien…..
- President Santokhi tekent condoleanceregister voor oud-pres…..
- Adhin: “Onderwijs en goed bestuur zijn de motor van onze to…..
- NPS wijst beschuldigingen over maritiem grensgeschil met Gu…..
- Santokhi: ‘Ik ga voor een tweede termijn om het werk af te …..
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers..
- Salaris april gestort; personeel PCS schort acties op..
- Koniki kan niet toegelaten worden tot parlement; slechts 14…..
- DNA-leden verlenen geen quorum voor speciale vergaderingen..