President Chandrikapersad Santokhi heeft tijdens de ingebruikname van drie gebouwen op het terrein van Campus Village, gezegd dat hij vooralsnog niet van plan is de studententoelage te verhogen van SRD 800 naar SRD 1000. In plaats daarvan, overweegt hij de leeftijdsgrens van 18 jaar te verlagen, zodat ook jongere scholieren aanspraak kunnen maken op de toelage en geen inschrijfgeld hoeven te betalen.
“Er was in het begin wat twijfel: is dit een grap? Is het een verkiezingsstunt? Nee, het is serieus. We geven het al”, aldus Santokhi. Volgens de president hebben zich inmiddels al 16.000 studenten geregistreerd, en wordt een stijging tot 25.000 verwacht. Hij zei onlangs overleg te hebben gehad met vertegenwoordigers van de overkoepelende studentenorganisatie en met de werkgroep onder leiding van Hakim Lallemand. Deze werkgroep onderzoekt momenteel de mogelijkheid om de toelage te verhogen naar 1000 SRD. Toch gaf de studentenorganisatie aan, dat het verlagen van de leeftijdsgrens, mogelijk een effectievere manier is om meer jongeren te helpen.
“Wat is beter? Willen we die persoon die al 800 krijgt, 1000 geven? Of kunnen we met datzelfde geld meer kinderen helpen, zodat zij geen inschrijfgeld hoeven te betalen?”, aldus de president. Hij zei de voorkeur te geven aan het behouden van een toelage van SRD 800 en het uitbreiden van de doelgroep naar scholieren op het Voortgezet Onderwijs Junioren (VOJ).
Tot slot wees hij op de bestaande mogelijkheden via de Nationale Ontwikkelingsbank (NOB), waar studenten een lening kunnen krijgen voor hun inschrijfgeld. Hij benadrukte, dat er meer voorlichting moet komen over deze faciliteiten en dat studentenorganisaties betrokken zullen worden bij de besluitvorming via de presidentiële werkgroep.
The post Studententoelage blijft 800 SRD, maar leeftijdsgrens mogelijk omlaag ..
- Jules Albert Wijdenbosch (83) Paramaribo 30-4-2025..
- Jacqueline Elisabeth (74) Amsterdam 4-5-2025..
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in concl…..
- Mathoera: verandering bij defensie zichtbaar..
- Inhoudelijke behandeling Money Laundering-zaak K.C. start 5…..
- Campus Village bij AdeKUS opgeleverd: stap naar toegankelij…..
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president..
- Column: Positieve mindset..
- Dorpsbestuur Pokigron legt knelpunten voor aan president..
- Op weg naar 25 mei: Santokhi sluit zichzelf bij voorbaat ui…..
- Santokhi heeft geen moeite met ambities van partijgenoten..
- Zorgcrisis bij Esther Stichting houdt aan..
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar..
- Annand Jagesar waarschuwt voor risico’s bij olie-exploitati…..
- Tyrone Spong verliest bij rentree..
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)..
- Brunswijk baseert groei ABOP op aantal mensen dat zijn kabi…..
- Veertig participeren in cursus Sportadministratie..
- Stemmen bij volmacht alleen onder strikte voorwaarden mogel…..
- Kwijtschelding schulden van burgers aan SWM in Vredenburg..
- Man mishandeld en beroofd door gewapende verdachten in Comm…..