De Federatie van Para Plantages (FPP) heeft een brief gestuurd aan president Chan Santokhi, waarin de federatie haar zorgen uit over de groeiende problemen in het district Para. Volgens de FPP kampen de bewoners met structurele uitdagingen op het gebied van afvalbeheer, gezondheidszorg, criminaliteit en waterbeheer. De federatie waarschuwt dat de situatie steeds nijpender wordt en vraagt de regering om spoedige en effectieve maatregelen.
In de brief benadrukt de FPP dat het gebrek aan politievoertuigen bijdraagt aan een toename van de criminaliteit en dat het falende waterbeheer zelfs een gevaar vormt voor de volksgezondheid. Ondanks de oprichting van de werkgroep ‘Duurzame Ontwikkeling Para’, waarvan de FPP-voorzitter aan het hoofd staat, blijven concrete verbeteringen uit.
De federatie stelt dat de ernst van de situatie door de regering onvoldoende wordt erkend, waardoor het vertrouwen van de bewoners in het overheidsbeleid afneemt. Naast deze structurele problemen uit de FPP ook haar zorgen over de inwerkingtreding van Afdeling 4 van Titel 7 van Boek 3 van het Nieuw Burgerlijk Wetboek op 1 mei 2025.
Volgens FPP-voorzitter Hesdy Ommen vormt deze wetswijziging een bedreiging voor de rechten van plantage-eigenaren en het cultureel erfgoed van Para. De federatie vreest dat de plantages, die generaties lang beschermd zijn gebleven, onder het mom van een ‘boedelprobleem’ verloren kunnen gaan.
De teleurstelling over het gebrek aan actie vanuit de regering groeit, en om de druk op te voeren, dient de FPP vandaag een petitie in. Hiermee wil de federatie niet alleen aandacht vragen voor de bestaande problemen in het district, maar ook voor de verwarring en onzekerheid die de nieuwe wetgeving heeft veroorzaakt binnen de gemeenschap.
- Nederland op weg naar totaalverbod op vuurwerk..
- Jeangu Macrooy krijgt weer rol in theatervoorstelling..
- De ala kondre supu van kandidaten...
- Enorme brand in Petronas-pijpleiding in Maleisië..
- Onwetend stemmen: Een uitdaging van laaggeletterdheid bij v…..
- Rusland: “Aanvallen op NPS passen in strategie”..
- Nog heel wat lucht in kostprijsberekening van padie..
- ‘President probeert jongeren om te kopen”, zegt Ingrid Bout…..
- Capaciteitsversterking voor jeugd in Para met ‘Tranga Gi Ta…..
- Ied Ul Fitre: uiting van vrede, respect en solidariteit ..
- Politieke inmenging zichtbaar bij hoofdstembureaus, onaanva…..
- NDP-delegatie bezoekt Boven-Suriname..
- NDP ontdekt vervalste handtekeningen en dubbele kandidaatst…..
- Kritische beschouwing en analyse Marten Schalkwijk..
- SEOB: Staatsschuld stijgt; strengere fiscale discipline nod…..
- PVP uit zware kritiek op Hof van Justitie: “Hof spreekt zic…..
- PRACHTIGE OPKNAP..
- Nieuwe kandidaten Miss Suriname Verkiezing 2025-2026 in jun…..
- Buien op 1 april..
- Ecuadoraanse president op bezoek bij Trump in aanloop naar …..
- 56-jarige overleden na aanrijding Kennedyweg..