De Federatie van Para Plantages (FPP) heeft een brief gestuurd aan president Chan Santokhi, waarin de federatie haar zorgen uit over de groeiende problemen in het district Para. Volgens de FPP kampen de bewoners met structurele uitdagingen op het gebied van afvalbeheer, gezondheidszorg, criminaliteit en waterbeheer. De federatie waarschuwt dat de situatie steeds nijpender wordt en vraagt de regering om spoedige en effectieve maatregelen.
In de brief benadrukt de FPP dat het gebrek aan politievoertuigen bijdraagt aan een toename van de criminaliteit en dat het falende waterbeheer zelfs een gevaar vormt voor de volksgezondheid. Ondanks de oprichting van de werkgroep ‘Duurzame Ontwikkeling Para’, waarvan de FPP-voorzitter aan het hoofd staat, blijven concrete verbeteringen uit.
De federatie stelt dat de ernst van de situatie door de regering onvoldoende wordt erkend, waardoor het vertrouwen van de bewoners in het overheidsbeleid afneemt. Naast deze structurele problemen uit de FPP ook haar zorgen over de inwerkingtreding van Afdeling 4 van Titel 7 van Boek 3 van het Nieuw Burgerlijk Wetboek op 1 mei 2025.
Volgens FPP-voorzitter Hesdy Ommen vormt deze wetswijziging een bedreiging voor de rechten van plantage-eigenaren en het cultureel erfgoed van Para. De federatie vreest dat de plantages, die generaties lang beschermd zijn gebleven, onder het mom van een ‘boedelprobleem’ verloren kunnen gaan.
De teleurstelling over het gebrek aan actie vanuit de regering groeit, en om de druk op te voeren, dient de FPP vandaag een petitie in. Hiermee wil de federatie niet alleen aandacht vragen voor de bestaande problemen in het district, maar ook voor de verwarring en onzekerheid die de nieuwe wetgeving heeft veroorzaakt binnen de gemeenschap.
- Visser vermoedelijk over boord gevallen; lichaam nog niet g…..
- VHP: Idul-fitre zal bijdragen aan natievorming..
- Woning verwoest door brandende ventilator..
- OKB pikt gedrag hoofdstembureau Para niet..
- CBvS: AFVOERPUTJE VAN ’S LANDS FINANCIËN..
- Waterproblemen op Martinique leiden tot woede..
- Kiespijn..
- OKB voorzitter: Complete chaos bij indiening kandidatenlijs…..
- President Santokhi deelt inzichten economisch beleid met Ro…..
- Rekenkamer heeft sinds 2021 geen verantwoording van de staa…..
- Astronaut Suni Williams onderzoekt Surinaamse roots..
- BUSHOUDERS STAKEN, MAAR REGERING IS NOG WACHTENDE..
- 60-plussers kunnen US$ 750 ‘royalty voor iedereen’ eerder k…..
- Rampzalige vrijstelling van dienst voor verkiezingskandidat…..
- Oud-minister Gopal: “Ze hebben geen kaas gegeten van jeugdb…..
- Legerbevelhebber Kioe A Sen: “Draag je nieuwe rang met trot…..
- IS COMMUNICATIE HET PROBLEEM GEWEEST?..
- DE ERFENIS VAN HOEFDRAAD..
- Na Ied-gebed vanmorgen Ramadan beëindigd..
- Scriptieprijs 2024 toegekend aan toptalent in Accountancy..
- Criticus Bennie Miranda voelt zich in de steek gelaten door…..