PARAMARIBO — António Guterres, secretaris-generaal van de Verenigde Naties (VN), zal woensdagavond spreken tijdens de openingsceremonie van de 48ste reguliere meeting van Caricom-staatshoofden (19-21 februari) in Bridgetown, Barbados. Hij heeft woensdag ook een ontmoeting met premier Mia Mottley, gastvrouw van de top.
Geheel in lijn met het thema van de conferentie van dit jaar – kracht in eenheid: het smeden van Caribische veerkracht, inclusieve groei en duurzame ontwikkeling – zal de secretaris-generaal naar verwachting focussen op drie sleutelgebieden waar de wereldgemeenschap gezamenlijk vooruitgang moet boeken, te weten vrede en veiligheid, de klimaatcrisis en duurzame ontwikkeling. Dat maakte zijn kantoor bekend in een persbericht.
“In de marge van de top zullen zowel president Santokhi als minister Ramdin bilaterale ontmoetingen hebben”
Guterres zal donderdag achter gesloten deuren met de Caricom-staatshoofden van gedachte wisselen over dringende zaken in de regio, onder meer de situatie op Haïti. In de marge van de conferentie zal hij ook andere regeringsleiders spreken. Guterres wordt donderdagmiddag terug verwacht op het VN-hoofdkwartier in New York.
Santokhi
Ook president Chandrikapersad Santokhi is op Barbados. Hij is woensdag afgereisd met volgens de Communicatiedienst Suriname “een kleine functionele delegatie”. Daarin zit onder anderen minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking. “In de marge van de top zullen zowel president Santokhi als minister Ramdin bilaterale ontmoetingen hebben”, aldus de CDS. Het staatshoofd zal vanwege dringende verplichtingen in Suriname slechts een deel van de top bijwonen. Hij keert vrijdagmiddag terug, meldt de CDS.
In een eerder persbericht was aangegeven dat tijdens de Caricom-top bijzondere aandacht zal worden besteed aan politieke ontwikkelingen en beleidsstandpunten, onder meer die door het Amerikaanse staatshoofd Donald Trump zijn aangekondigd. “President Santokhi zal Surinames standpunt benadrukken en de vorderingen zowel nationaal als regionaal presenteren”, stelt CDS. Ook gaat hij de Caricom-leiders informeren over de laatste stand van zaken met betrekking tot de verkiezing van de nieuwe secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) op 10 maart. Ramdin heeft zich kandidaat gesteld voor de functie.
- Onthutsende onthulling: president Hof zat ook op de schoot …..
- Lichte regen in de ochtend, droog in de nacht..
- DA ’91-voorzitter: ‘Suriname heeft geen behoefte aan een wa…..
- Paus Franciscus aan de beterende hand, maar nog niet uit de…..
- Paus Franciscus niet buiten levensgevaar..
- Meteodienst waarschuwt voor sterke windstoten boven kustgeb…..
- Dc Bhola: “Purcy Olivieira was een icoon van Suriname”..
- President terug in Suriname na bijwonen Caricom-top..
- DA’91 maakt zich sterk voor ontwikkeling gehele land..
- Kabinet: verboden om te parkeren op het Onafhankelijkheidsp…..
- Naam Desiré Delano Bouterse Highway blijft..
- NPS wil 26 zetels om samenwerking te vermijden..
- UNICEF: ‘Meer dan de helft van de driejarigen in Suriname m…..
- OKB constateert stagnatie bij bewijs storting waarborgsom..
- Internationale anti-corruptie verdragen dwingen Suriname to…..
- ‘Omzetting Telesur naar nv komt met wederzijdse voordelen…..
- WWF en DSB bereiden activiteiten Earth Hour 2025 voor..
- Volleybalarbiter Manhoef: ‘De speelvloer is zo te zien goed…..
- Prerogatief of willekeur?..
- Minister Ramadhin reageert op mazelenuitbraak in Texas, VS..
- Klinisch chemische testen bij AZP tijdelijk niet beschikbaa…..