PARAMARIBO — António Guterres, secretaris-generaal van de Verenigde Naties (VN), zal woensdagavond spreken tijdens de openingsceremonie van de 48ste reguliere meeting van Caricom-staatshoofden (19-21 februari) in Bridgetown, Barbados. Hij heeft woensdag ook een ontmoeting met premier Mia Mottley, gastvrouw van de top.
Geheel in lijn met het thema van de conferentie van dit jaar – kracht in eenheid: het smeden van Caribische veerkracht, inclusieve groei en duurzame ontwikkeling – zal de secretaris-generaal naar verwachting focussen op drie sleutelgebieden waar de wereldgemeenschap gezamenlijk vooruitgang moet boeken, te weten vrede en veiligheid, de klimaatcrisis en duurzame ontwikkeling. Dat maakte zijn kantoor bekend in een persbericht.
“In de marge van de top zullen zowel president Santokhi als minister Ramdin bilaterale ontmoetingen hebben”
Guterres zal donderdag achter gesloten deuren met de Caricom-staatshoofden van gedachte wisselen over dringende zaken in de regio, onder meer de situatie op Haïti. In de marge van de conferentie zal hij ook andere regeringsleiders spreken. Guterres wordt donderdagmiddag terug verwacht op het VN-hoofdkwartier in New York.
Santokhi
Ook president Chandrikapersad Santokhi is op Barbados. Hij is woensdag afgereisd met volgens de Communicatiedienst Suriname “een kleine functionele delegatie”. Daarin zit onder anderen minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking. “In de marge van de top zullen zowel president Santokhi als minister Ramdin bilaterale ontmoetingen hebben”, aldus de CDS. Het staatshoofd zal vanwege dringende verplichtingen in Suriname slechts een deel van de top bijwonen. Hij keert vrijdagmiddag terug, meldt de CDS.
In een eerder persbericht was aangegeven dat tijdens de Caricom-top bijzondere aandacht zal worden besteed aan politieke ontwikkelingen en beleidsstandpunten, onder meer die door het Amerikaanse staatshoofd Donald Trump zijn aangekondigd. “President Santokhi zal Surinames standpunt benadrukken en de vorderingen zowel nationaal als regionaal presenteren”, stelt CDS. Ook gaat hij de Caricom-leiders informeren over de laatste stand van zaken met betrekking tot de verkiezing van de nieuwe secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) op 10 maart. Ramdin heeft zich kandidaat gesteld voor de functie.
- Onze grenzen zijn nog steeds in tact, zegt legerbevelhebber…..
- Kabinet president: ‘Strikt parkeerverbod Onafhankelijkheids…..
- Sewdien heeft geen ambities om op de lijst van de VHP te st…..
- De wereld in het kort – 21 feb. 2025..
- ‘Blok 52 offshore Suriname bevat mogelijk 500 miljoen vaten…..
- Udo Karg: ‘Investeren in bescherming Surinaamse visgronden …..
- Arabische staten komen op tegen Trumps Gaza-‘Riviera&…..
- DA’91 registreert zich bij CHS; verwacht 4-7 zetels..
- Scholieren vieren Internationale dag van Moedertalen in Sur…..
- Grote overwinningen voor Kampoe, Kampoe 2 en Shaktie..
- President Santokhi sluit Caricom-top af met gesprekken over…..
- 4 prijzen voor Verdies competitie ‘Jouw Stem voor onz…..
- NDP versteld van steun aan Guyana in grenskwestie Venezuela…..
- ‘Water en Vuur Festival’ op Earth Hour..
- ‘Lek’ bij ministerie GBB..
- VN: ‘Surinaams goud belandt via Oeganda op wereldmarkt’..
- Minister Ramsaran opent 1e mini ICT-beurs..
- Regering blijft zich inzetten voor garanderen van vliegoper…..
- 1.846 Verzoekschriften gedeponeerd bij CBB na terinzagelegg…..
- Wandelmars-icoon Purcy Olivieira heengegaan..
- Geen afstemming tussen Kiesregeling en openingstijden Centr…..