President Chan Santokhi heeft in totaal 70 gepensioneerden die jarenlang trouwe dienst hebben bewezen aan het Kabinet van de President, officieel gehuldigd. Tijdens een plechtige ceremonie in de Congreshal ontvingen zij een oorkonde, een plakkaat en een bloemstuk als blijk van waardering voor hun inzet.
ADVERTENTIE
Naast deze groep werden ook personen geëerd die bijzondere prestaties hebben geleverd binnen hun functie of voor de samenleving. Zij ontvingen eveneens een plakkaat en een bloemstuk. Tot deze uitblinkers behoorden onder anderen Pertab Bissumbhar, Gail Eijk, Johan Roozer, Humphrey Tjin Liep Shie en Jack Uden.
In zijn toespraak benadrukte het staatshoofd het belang van erkenning. “Misschien leeft nog steeds het gevoel dat u ongemerkt bent voorbijgegaan in al die momenten waarop u kracht heeft gegeven aan land, volk en kabinet. Vandaag is een moment van ‘grantangi’,” zei hij.
President Santokhi sprak zijn genoegen uit de gepensioneerden persoonlijk te mogen bedanken en erkende dat er nog uitdagingen bestaan in de afhandeling van aangelegenheden waar zij recht op hebben. “We doen ons best af te ronden waarop u aanspraak maakt. Als het voor 25 mei niet lukt, zijn we er nog in 2030,” voegde hij daaraan toe.
Ook stond het staatshoofd stil bij het naderende jubileum van 50 jaar onafhankelijkheid van Suriname. “We kunnen onafhankelijk worden, maar zelfstandig zijn is meer dan onafhankelijk zijn. Het is een proces van bewustwording, zelfredzaamheid, weerbaarheid en het versterken van alle staatsorganen.”
Volgens Santokhi is het werk van de overheid niet alleen afhankelijk van menselijk kunnen: “We hebben de kracht en zegen van de Schepper nodig om alles te kunnen doen.”
Hij gaf aan dat mensen in hun leven door drie fasen gaan: het verwerven van persoonlijke zekerheden, daarna het inzetten voor de gemeenschap, en ten slotte het moment van terugkijken. “Dan is het belangrijk welke beschaving je achterlaat. Niet hoeveel materiële zaken, maar welke waarden en normen, geloof, respect, tolerantie en liefde,” aldus Santokhi.
Namens de gepensioneerden sprak Romano Brown. Hij toonde zich dankbaar voor de erkenning. “Ik ben blij dat de leiding de moeite heeft genomen om velen van ons te erkennen. Ik denk dat velen voldaan zullen vertrekken.”
Hij riep ook op tot dankbaarheid voor collega’s die er niet meer zijn en sprak de hoop uit dat ook toekomstige gepensioneerden op eenzelfde manier geëerd zullen worden.
- Gelijkspel tussen Transvaal en Robinhood..
- Roofoverval op winkel aan de Nieuw Weergevondenweg..
- Sol Suriname wijst met klem alle valse beschuldigingen af..
- Olifantspoten op een schaakbord..
- Voormalig ‘Leraar van het Jaar’ krijgt 30 jaar …..
- DNA-kandidaat aangehouden voor cocaïne in pakket: partij re…..
- Minister Dasai niet op de hoogte van skalians op Afobaka-st…..
- AZP eert verpleegkundigen op Dag der Verpleging..
- Kan nieuw leiderschap een duurzaam pad uitzetten?..
- Eddy Wilson wint vierde Roger Boyce World Cup..
- Trump begint Midden-Oostenreis met reeks deals in Saudi-Ara…..
- Politie onderzoekt verdachte verstrekking van 40 oproepings…..
- CBvS-governor: Valutaveilingen geen directe poging verlagi…..
- Bewoners Esther Stichting geïnformeerd over stemproces..
- Grafruiming tussen wet en praktijk (1): ‘Er is nauwelijks n…..
- Kapitein van Coeroeni: “President Santokhi behandelt ons al…..
- Politie onderzoekt onregelmatigheden bij verstrekking oproe…..
- Staatsbegrafenis gewezen president Jules Albert Wijdenbosch..
- Ex-vriendin steekt ex vriend..
- SPWE rondt training Basis Ondernemerschap succesvol af..
- Oplevering nieuw gebouw campus village betekent geen uitbre…..