President Chan Santokhi heeft in totaal 70 gepensioneerden die jarenlang trouwe dienst hebben bewezen aan het Kabinet van de President, officieel gehuldigd. Tijdens een plechtige ceremonie in de Congreshal ontvingen zij een oorkonde, een plakkaat en een bloemstuk als blijk van waardering voor hun inzet.
ADVERTENTIE
Naast deze groep werden ook personen geëerd die bijzondere prestaties hebben geleverd binnen hun functie of voor de samenleving. Zij ontvingen eveneens een plakkaat en een bloemstuk. Tot deze uitblinkers behoorden onder anderen Pertab Bissumbhar, Gail Eijk, Johan Roozer, Humphrey Tjin Liep Shie en Jack Uden.
In zijn toespraak benadrukte het staatshoofd het belang van erkenning. “Misschien leeft nog steeds het gevoel dat u ongemerkt bent voorbijgegaan in al die momenten waarop u kracht heeft gegeven aan land, volk en kabinet. Vandaag is een moment van ‘grantangi’,” zei hij.
President Santokhi sprak zijn genoegen uit de gepensioneerden persoonlijk te mogen bedanken en erkende dat er nog uitdagingen bestaan in de afhandeling van aangelegenheden waar zij recht op hebben. “We doen ons best af te ronden waarop u aanspraak maakt. Als het voor 25 mei niet lukt, zijn we er nog in 2030,” voegde hij daaraan toe.
Ook stond het staatshoofd stil bij het naderende jubileum van 50 jaar onafhankelijkheid van Suriname. “We kunnen onafhankelijk worden, maar zelfstandig zijn is meer dan onafhankelijk zijn. Het is een proces van bewustwording, zelfredzaamheid, weerbaarheid en het versterken van alle staatsorganen.”
Volgens Santokhi is het werk van de overheid niet alleen afhankelijk van menselijk kunnen: “We hebben de kracht en zegen van de Schepper nodig om alles te kunnen doen.”
Hij gaf aan dat mensen in hun leven door drie fasen gaan: het verwerven van persoonlijke zekerheden, daarna het inzetten voor de gemeenschap, en ten slotte het moment van terugkijken. “Dan is het belangrijk welke beschaving je achterlaat. Niet hoeveel materiële zaken, maar welke waarden en normen, geloof, respect, tolerantie en liefde,” aldus Santokhi.
Namens de gepensioneerden sprak Romano Brown. Hij toonde zich dankbaar voor de erkenning. “Ik ben blij dat de leiding de moeite heeft genomen om velen van ons te erkennen. Ik denk dat velen voldaan zullen vertrekken.”
Hij riep ook op tot dankbaarheid voor collega’s die er niet meer zijn en sprak de hoop uit dat ook toekomstige gepensioneerden op eenzelfde manier geëerd zullen worden.
- Nieuwsuur onthult impact van mennonieten op regenwoud..
- Politiebericht over onderzoek fraude met oproepingskaarten..
- Stichting Bondru doorbreekt stilte over stemadvies en is te…..
- KPS traint haast 1.500 burgers als ordehandhavers verkiezin…..
- Evaluatie Gezinswet moet leiden tot betere bescherming werk…..
- Salarbaks troeft Burleson af in tweede etappe sneldamtoerno…..
- Adoptie in het nieuw BW..
- Santokhi installeert commissie schoolbusvervoer..
- Minister Sewdien opent moderne landbouwstructuur: “Tijd voo…..
- Raghoebarsing optimistisch over herstructurering staatsbedr…..
- Gregory Rusland over ‘De nieuwe weg’ van NPS..
- Olieprijs stijgt na Saudische investeringsbelofte..
- Sol ontkent valse beschuldigingen in statement..
- Trump ondertekent wapendeal met Saudi-Arabië ter waarde van…..
- Het Grote Nationale Verkiezingsdebat – gewonnen door de gro…..
- Man pleegt opnieuw verkrachting op locatie van eerdere misd…..
- Toetie is VHP-kandidaat #30 en gelooft in een Suriname waar…..
- Sol Suriname verwerpt valse beschuldigingen en benadrukt in…..
- Het Grote Nationale Verkiezersdebat – gewonnen door de grot…..
- Politie waarschuwt: ‘Datingsites’ steeds vaker lokaas voor …..
- Zeventien doden na drinken van giftige alcohol in India: po…..