Tekst en beeld
PARAMARIBO — Het was dinsdagochtend de tweede keer dat Desi Bouterse als leider van de revolutie niet aanwezig was bij de herdenking van deze gebeurtenis, maar vanwege zijn dood in december vorig jaar voelde het voor zijn aanhangers deze keer toch iets anders aan. In zijn toespraak wees boezemvriend Laurens Neede op de bijzondere rol die Bouterse heeft gehad bij de machtsgreep op 25 februari 1980 door de zogenoemde ‘Groep van 16’.
De viering van 45 jaar ‘revolutie’ is dinsdagochtend opgedragen aan Bouterse. ‘Memre Desi Bouterse’ was dit jaar het thema van de jaarlijkse activiteit op het Revoplein. Daarbij werd, zoals gebruikelijk, de fakkel ontstoken – dit jaar door weduwe Ingrid Bouterse en Oswald Doesburg – en werden kransen gelegd door meerdere toppers van de Nationale Democratische Partij (NDP). Het publiek was ook dit jaar in de gelegenheid om bloemen te leggen.
“We moeten harder moeten om zijn laatste wens in vervulling te brengen en dat is het winnen van de verkiezingen”Laurens Neede
Laatste wens
Het is volgens Neede belangrijk dat NDP’ers er alles aan doen om de laatste wens van Bouterse in vervulling te brengen. “We vieren 45 jaar revo zonder onze grote broer en leider van de revolutie die ons is voorgegaan. We zijn er met ons allen van overtuigd dat we harder moeten werken om zijn laatste wens in vervulling te brengen en dat is het winnen van de verkiezingen”, merkte Neede op.
NDP-topper Ramon Abrahams droeg zijn toespraak op aan Bouterse. “We staan hier om ode te brengen aan een grote revolutionair”, benadrukte hij. Volgens hem heeft Bouterse een groot deel van zijn leven gegeven aan Suriname.
- ‘Biza-minister Landvreugd stemt in met teruggeven perceel P…..
- Surinaamse karateka’s heersen in ABC Open..
- VN-rapporteur noemt Nederlandse politici lafaards..
- Landvreugd geeft perceel terug aan de Staat..
- Tuinbouw biedt mogelijkheden kanszoekende jongeren Commewij…..
- Amnesty: Kinderen in Haïti slachtoffer van gruwelijk bendeg…..
- Werknemers STVS op de stoep bij de vicepresident..
- Lijsttrekker A20/DOE Andrew Baasaron: ‘Ik ben in de politie…..
- Personeel Meteorologische dienst ontevreden..
- Energievoorziening bevindt zich op een kritiek punt..
- EBS ontkent verhoging stroomtarieven:..
- President Santokhi en IMF bespreken laatste beoordeling..
- President ontvangt vertegenwoordigers Totikamp, Nieuw-Koffi…..
- Tuin- en landbouwcursus gestart in Commewijne..
- Ruim 97.000 mensen hebben persoongegevens op kiezerslijsten…..
- Stanley Dijksteel: ‘Verkiezingsuitslag zal geen invloed heb…..
- Inbreker aangehouden en inverzekering gesteld..
- Zwaarbewapende criminelen plegen beroving in het Nassaugebi…..
- USD 20 miljoen uit Saudi Fund for Development voor verbeter…..
- Kappalani voorlopig in vrijheid gesteld..
- Kruimels versus de koek: de illusie van vooruitgang..