Tekst en beeld
PARAMARIBO — Het was dinsdagochtend de tweede keer dat Desi Bouterse als leider van de revolutie niet aanwezig was bij de herdenking van deze gebeurtenis, maar vanwege zijn dood in december vorig jaar voelde het voor zijn aanhangers deze keer toch iets anders aan. In zijn toespraak wees boezemvriend Laurens Neede op de bijzondere rol die Bouterse heeft gehad bij de machtsgreep op 25 februari 1980 door de zogenoemde ‘Groep van 16’.
De viering van 45 jaar ‘revolutie’ is dinsdagochtend opgedragen aan Bouterse. ‘Memre Desi Bouterse’ was dit jaar het thema van de jaarlijkse activiteit op het Revoplein. Daarbij werd, zoals gebruikelijk, de fakkel ontstoken – dit jaar door weduwe Ingrid Bouterse en Oswald Doesburg – en werden kransen gelegd door meerdere toppers van de Nationale Democratische Partij (NDP). Het publiek was ook dit jaar in de gelegenheid om bloemen te leggen.
“We moeten harder moeten om zijn laatste wens in vervulling te brengen en dat is het winnen van de verkiezingen”Laurens Neede
Laatste wens
Het is volgens Neede belangrijk dat NDP’ers er alles aan doen om de laatste wens van Bouterse in vervulling te brengen. “We vieren 45 jaar revo zonder onze grote broer en leider van de revolutie die ons is voorgegaan. We zijn er met ons allen van overtuigd dat we harder moeten werken om zijn laatste wens in vervulling te brengen en dat is het winnen van de verkiezingen”, merkte Neede op.
NDP-topper Ramon Abrahams droeg zijn toespraak op aan Bouterse. “We staan hier om ode te brengen aan een grote revolutionair”, benadrukte hij. Volgens hem heeft Bouterse een groot deel van zijn leven gegeven aan Suriname.
- DNL en KTPI gaan samen de verkiezingen in..
- President Santokhi bezoekt AHP-begunstigden..
- Advocaat Kanhai vraagt rechter vrijspraak voor ‘Bordo’ in z…..
- Onderwijs binnenland en verkiezingen hoog op agenda van vp …..
- President Santokhi en IMF-delegatie bespreken uitdagingen e…..
- Bewolking en wat regen op deze vrijdag..
- Strengere controle op illegale arbeid in Suriname..
- RTL Nieuws-correspondent Sophie van Leeuwen vrijgelaten in …..
- Krijgsraad verwelkomt twee nieuwe leden..
- Trumps ontmanteling van USAID stremt zuurstof- en hiv-medic…..
- Ramadhin twijfelt aan ethische gedragscode NDP door ongefun…..
- Meteodienst: Kans op lichte buien..
- Joodse Gemeenschap Verzet Zich Tegen Etnische Zuivering in …..
- Vicepresident Brunswijk: “President Santokhi stopte brandst…..
- Parmessar: VKI enig lab voor keuring voedsel uit India..
- Kantonrechter oordeelt: CBB moet homo-stellen inschrijven i…..
- BESCHOUWING — Hoogmoed in boekvorm..
- Verontwaardiging over negatief advies dc Kabalebo op gemeen…..
- Bouw van twee high-rise overheidsflats in voorbereiding..
- Amoksi: Anti-corruptie wet in lijn brengen met VN-verdrag..
- Regeringsraad stelt financiële middelen beschikbaar voor ge…..