PARAMARIBO — 21 Burgers hebben de vaktraining Textiele werkvormen van de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) te Magenta met succes afgerond. Ze kregen donderdag hun certificaat. Ook kwam de groep in aanmerking voor een naaimachine en materiaal, zodat zij direct aan de slag kunnen, meldt het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ) in een persbericht.
Aangegeven wordt dat deze cursus te Magenta op verzoek van de mensen zelf is opgezet. Volgens het ministerie hoorden ze via de media over het landelijke project ‘Wroko Foe Mek Moni’, waarna ze aanklopten bij de SAO om deze training te mogen volgen. SAO-directeur Joyce Lapar prees de sterke motivatie van de groep. Ze bedankte de cursisten dat die niet hebben geaarzeld om eigen materiaal aan te schaffen voor een vlot verloop van de training. Zij informeerde hen dat die het materiaal zullen ontvangen waarop zij recht hebben.
“De cursisten hebben niet geaarzeld om eigen materiaal aan te schaffen voor een vlot verloop van de training”
Ook minister Steven Mac Andrew zwaaide de cursisten lof toe voor hun motivatie en inzet, die zij al vóór aanvang van de training hadden getoond. Dit vertaalde zich in het hoge percentage geslaagden, maar ook in de leergierigheid van de deelnemers. De bewindsman benadrukte het belang van vaktrainingen, omdat deze zowel economische als sociale voordelen opleveren. Immers, ze vergroten volgens hem de kansen op de arbeidsmarkt én leiden, in het geval van textiele werkvormen, tot besparingen op kledingkosten. Hij riep de geslaagden op om de opgedane kennis en vaardigheden in te zetten.
Bij de certificaatuitreiking werd het woord ook gevoerd door Madhoeri Moenesar (raad van bestuur SAO) en directeur Mathoera van de Savitrie Muloschool. Moenesar moedigde de deelnemers aan om de opgedane kennis in te zetten voor een deeltijdse of fulltime baan. Mathoera benadrukte dat de cursisten trots op zichzelf mogen zijn, omdat zij in hun toekomst hebben geïnvesteerd.
- Raghoebarsing over Afreximbank-deal: “Deze ‘koelie’-ministe…..
- Korpschef Isaacs: “We doen er alles aan om de communicatie …..
- Surinaamse verzekeringsmarkt positioneert zich voor offshor…..
- SEOGS centraal platform voor dialoog, visie en transformati…..
- Arend van den Brandhof: De verguisde motor achter het Boero…..
- Israëls regionale escalatie en de wereldorde onder druk..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Cold Case Unit: 25 personen gehoord in case Herman Gooding …..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Suriname presenteert ‘Gron Nyan’ op Wereldexpo in Japan..
- Stienstra: ‘SLM is geen nationale trots, maar blok aan het …..
- Zeer natte vrijdag verwacht..
- Pand Nassylaan is geen monumentaal gebouw..
- Consuella Simonds uit Apoera zet eenzaamheid om in schrijve…..
- VS hervat visumprogramma voor studenten, maar eist openbare…..
- Jenny Bianca Caupain (51) Paramaribo 15-6-2025..
- Frits Pieter Haimé (71) Paramaribo 17-7-2025..
- Brand verwoest gebouw op Sosis-terrein aan Marowijnestraat..
- Leerlingen Mulo Wageningen met gevaarlijke voorwerpen naar …..
- Ramnandanlal: nieuwe regering zal creatief moeten zijn..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST – SELECTION OF INDIVIDUA…..