PARAMARIBO — 21 Burgers hebben de vaktraining Textiele werkvormen van de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) te Magenta met succes afgerond. Ze kregen donderdag hun certificaat. Ook kwam de groep in aanmerking voor een naaimachine en materiaal, zodat zij direct aan de slag kunnen, meldt het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ) in een persbericht.
Aangegeven wordt dat deze cursus te Magenta op verzoek van de mensen zelf is opgezet. Volgens het ministerie hoorden ze via de media over het landelijke project ‘Wroko Foe Mek Moni’, waarna ze aanklopten bij de SAO om deze training te mogen volgen. SAO-directeur Joyce Lapar prees de sterke motivatie van de groep. Ze bedankte de cursisten dat die niet hebben geaarzeld om eigen materiaal aan te schaffen voor een vlot verloop van de training. Zij informeerde hen dat die het materiaal zullen ontvangen waarop zij recht hebben.
“De cursisten hebben niet geaarzeld om eigen materiaal aan te schaffen voor een vlot verloop van de training”
Ook minister Steven Mac Andrew zwaaide de cursisten lof toe voor hun motivatie en inzet, die zij al vóór aanvang van de training hadden getoond. Dit vertaalde zich in het hoge percentage geslaagden, maar ook in de leergierigheid van de deelnemers. De bewindsman benadrukte het belang van vaktrainingen, omdat deze zowel economische als sociale voordelen opleveren. Immers, ze vergroten volgens hem de kansen op de arbeidsmarkt én leiden, in het geval van textiele werkvormen, tot besparingen op kledingkosten. Hij riep de geslaagden op om de opgedane kennis en vaardigheden in te zetten.
Bij de certificaatuitreiking werd het woord ook gevoerd door Madhoeri Moenesar (raad van bestuur SAO) en directeur Mathoera van de Savitrie Muloschool. Moenesar moedigde de deelnemers aan om de opgedane kennis in te zetten voor een deeltijdse of fulltime baan. Mathoera benadrukte dat de cursisten trots op zichzelf mogen zijn, omdat zij in hun toekomst hebben geïnvesteerd.
- Basya Tweeling: “Ontruiming Kamp 21 nodig om tweede Matawai…..
- Hassankhan en Boksteen pleiten voor hervorming verkiezingsp…..
- President: “Boeroe-verhaal deel groter Surinaams verhaal va…..
- Afrikaanse financiering moet groter deel olie-inkomsten in …..
- Minister Raghoebarsing roept op tot eenheid: “Stop met etni…..
- ENORME ACHTERUITGANG EN ONSPORTIEF VERLIES..
- Ondanks misstanden: Verkiezingen van 25 mei 2025 officieel …..
- Dikan: “We moeten nu werk van maken om de traditionele rech…..
- Regen in de ochtend, droog in de nacht..
- Oud-Oranjevoetballer Quincy Promes in Nederlandse cel..
- Baby van hersendode vrouw in Georgia geboren via keizersned…..
- Magdalena Victorine Bruining gehuwd Feller (80) Paramaribo …..
- Internationale Yoga Dag: Een Oproep tot Eenheid en Gezondhe…..
- Verzetdag 618: Amnesty en 113 organisaties eisen opschortin…..
- CBvS-directeur Dorinnie: “Geen reden tot paniek, SRD is 90 …..
- Korpschef betreurt dat rotte appel van JIT-team betrokken i…..
- Yellow Birds heeft derde volleybaltitel op rij in vizier..
- Boeroe-herdenking met fly-over, motorfietsen en nuchtere re…..
- Brand verwoest kantoorruimtes Will Axwijk Sportcentrum: ‘Di…..
- OKB luidt noodklok: stembureaupersoneel onvoldoende bereken…..
- WISSELKOERS ‘HAT EDE’..