De aanhoudende regenval heeft de rijstsector in het district Nickerie opnieuw zware klappen toegebracht. Volgens rijstkenner Radjan Bishar zijn de gevolgen voor zowel de oogst als de financiële positie van boeren dramatisch. “De wegen zijn onbegaanbaar geworden door de overvloedige neerslag. Boeren moeten nu bulldozers en trekwagens inzetten om hun padie naar de hoofdweg te krijgen. Dat betekent direct extra kosten”, zegt Bishar. Hij wijst erop dat de situatie op de velden zorgwekkend is: “Er is veel padie achtergebleven op het veld. Dat is een groot verlies.”
Door de slechte kwaliteit van de geoogste padie, hebben molenaars weinig interesse om de partij op te kopen. Boeren voelen zich genoodzaakt hun product tegen sterk verlaagde prijzen aan te bieden. De door de overheid beloofde prijs van SRD 600 per baal, wordt niet gehaald. Bishar: “Sommige boeren krijgen nu nog geen SRD 400, en er wordt zelfs SRD 350 geboden.” De lage opbrengstprijzen zorgen voor een financieel domino-effect. Veel boeren hadden in de hoop op verbetering, extra schulden gemaakt. “Die verbetering is uitgebleven. De prijs is alleen maar verder gedaald. Nu zitten ze met nog hogere schulden”, aldus Bishar.
Volgens hem is de situatie voor sommige boeren zo nijpend geworden, dat ze overwegen om het volgende seizoen niet meer in te zaaien. “Dat is een heel trieste zaak. Er zullen dit seizoen ook veel landbouwmachines zoals tractoren en graafmachines verkocht worden, om de schulden bij banken af te lossen.”
Volgens Bishar kampen de rijstboeren in Nickerie vrijwel het hele jaar door met structurele problemen. ‘’Of het nu gaat om extreme weersomstandigheden, hoge inputkosten of lage marktprijzen – elk seizoen wordt beheerst door nieuwe tegenslagen.’’
The post Zware regenval Nickerie is financiële klap voor rijstsector ..
- Condoleanceregister geopend in kathedraal na overlijden Pau…..
- Uitspraak in zaak Belgische mierensmokkelaars uitgesteld..
- Paus Franciscus overgebracht naar Sint-Pietersbasiliek vóór…..
- Awara aangehouden voor drugs- en munitiebezit..
- Justitie aast op ‘grote boys’; 16 verdachten in tweede fase…..
- Column: Alle neuzen dezelfde kant op..
- Regering krijgt week de tijd om parlement te informeren ove…..
- BESCHOUWING — Laveren tussen grootmachten: Suriname in de m…..
- Waarschuwing aan Brokopondo: drink geen water uit het Afoba…..
- ‘Kinderen kunnen nu hun belangen kenbaar te maken’..
- 2e faseonderzoek SPSB-schandaal brengt 16 verdachten in bee…..
- Santokhi roept ondernemers op tot actie tijdens business ev…..
- Ramadhin: “Meer focus nodig op preventie in de gezondheidsz…..
- Onderwijs en bedrijfsleven slaan handen ineen voor betere a…..
- Ori: Beter onderwijsbeleid versterkt aansluiting op arbeids…..
- Hof oordeelt in het belang van voortgang verkiezingen..
- Bewoners Nickeriestraat willen geen callcenter in de buurt..
- Hof vindt belang voortgang verkiezingen belangrijker dan to…..
- Publieksfavoriet ‘Woman’ van Evert Jiaw nu ook online te ho…..
- Gezusters Wong Swie San op lijst van A20 dingen naar plek i…..
- Kinderrechten kunnen nu beter behartigd worden met lancerin…..