Keerpunt heeft al vaker de vreemde spagaat aangehaald, die het buitenlandbeleid tijdens Ramdin heeft vertoond. Ideologisch is qua wereldpolitiek, de afstand tussen het IMF en China – de grootste bilaterale schuldeiser – zo groot, dat het nooit realistisch was te verwachten dat een volledige schuldherschikking zou lukken. Keerpunt had dat ook niet verwacht. Ramdin heeft de waarheid dusdanig opgerekt met wat ondertekend is, dat hij maanden na Santokhi’s bezoek, waarbij nog geen druppel inkt droog was qua schuldherschikking, een volledige schuldherschikking aan de gemeenschap voorhield als ‘ondertekend’. Toen er ergens een handtekening verscheen, in wat alleen Suriname de ‘eerste fase’ noemt, kon noch Ramdin noch Raghoebarsing enig document produceren, waaruit een herschikking van een bedrag van onder de USD 1 miljard aan schuld bleek. Ofschoon het conform de grondwet verplicht is, zulke documenten met De Nationale Assemblee te delen. De prijs voor de herschikking blijkt bovendien nauw samen te hangen met de Chinese aanwezigheid in West-Suriname, waar er niet alleen naar ruime mijnbouwrechten uitgekeken mag worden, maar naar alleenheerschappij van een gebied dat twee keer zo groot is als Paramaribo, qua oppervlakte.
Dit alles is internationaal niet onopgemerkt gebleven, nu de meest anti-China president in de VS ooit, Donald Trump, herkozen is. Het is tegen deze achtergrond dat komende week de OAS-lidstaten hun stem uitbrengen voor de functie van secretaris-generaal.
En hoewel Ramdin hoog en laag zijn eigen trompet blaast, vermeldt het Amerikaanse nieuwsmedium Newsmax: ‘China Wants to Control the OAS, Only Trump Can Stop It’, in een commentaar waarin tegenkandidaat Ruben Ramirez Lezcano van Paraguay, als pro-Amerikaans wordt omschreven.
Ramdins eigen woorden uit 2023 aan China’s Global Times worden gebruikt. Er wordt opgetekend dat hij China’s bijdrage via het China’s Belt and Road Initiative, als belangrijk voor CARICOM- en Latijns-Amerikaanse landen en als bijzonder positief, presenteerde. Ruben Ramirez Lezcano heeft zich inmiddels teruggetrokken als kandidaat. De Verenigde Staten hebben volgens publicatie van Americas Quarterly, interesse in de kandidatuur van Costa Rica’s Anroldo André. De Verenigde Staten laten zich nog niet volledig in de kaart kijken over hun uiteindelijke besluit. Maar vijf jaren het onoverbrugbare proberen te overbruggen, lijkt een moeizame puzzel voor Ramdin. De recente spanningen met Canada en Mexico over tariefheffingen op handelswaar, kunnen echter een spaak vormen in de invloedssfeer van de Verenigde Staten. Dit zou gunstig kunnen uitpakken voor Ramdin, ook als de Verenigde Staten hun twijfels hebben over zijn loyaliteit aan hun nationale belangen.
The post ZULLEN DE VS RAMDIN STEUNEN VOOR OAS? ..
- Opnieuw dode door huiselijk geweld..
- Paus zwak maar stabiel..
- Nog geen maand later stapt SPA uit samenwerking met OPTSU..
- Zwart water..
- KPS lanceert trainingsprogramma voor buurtmanagement..
- Bibis-minister Ramdin verrast over protest inheemse organis…..
- Breaking: SPA stapt uit OPTSU..
- Ondernemingen Para en Paramaribo gecontroleerd door ECD..
- Empathie en mededogen..
- Deze regering heeft werk gemaakt van de bouw van een nieuw …..
- Diletta Doretti benoemd als resident representative Wereldb…..
- Protest bij Amerikaanse ambassade tegen OAS-kandidatuur Alb…..
- SU Aid trots op bijkans SRD 5 miljoen voor Nationale Bloedb…..
- Korps Politie Suriname investeert verder in preventie..
- AWJ Installeert Commissies voor Rechtvaardige Transitie en …..
- ‘Herinneringen aan mijn Vaderland’ als naslagwerk in Nation…..
- Minister Mac Andrew ziet de adviezen van Jeugdraad als sleu…..
- Neurologische en genetische missie brengt specialistische z…..
- Schoolmeubilair en medische goederen voor Nickerie..
- President: Suriname staat open voor zakendoen..
- Indiase delegatie verkent zakelijke kansen in Suriname..