Ruim driehonderd jongeren doen mee aan sport- en inspiratiedag Pikin Slee
door Edwien Bodjie
PIKIN SLEE — “We willen jongeren niet alleen in beweging krijgen, maar ook inspireren en motiveren”, zegt Zuales Doekoe, voorzitter van stichting Kenki De, tegen de Ware Tijd over de geslaagde sportdag te Boven-Suriname. Ruim driehonderd kinderen uit verschillende dorpen namen maandag deel aan de uitbundige en leerrijke dag in Pikin Slee, georganiseerd in samenwerking met Pukusjani Edutainment en Barclay’s Business Roadmap and More.
Doekoe: “Het was een succes, buiten verwachting zelfs. Je zag dat de kinderen er echt behoefte aan hadden.” Het evenement, gehouden aan de vooravond van Keti-Koti, bestond uit sportwedstrijden, motivatiesessies, een historisch-cultureel moment en een feestelijke afterparty met muziek en theater.
“We moeten in de toekomst beter communiceren over onze doelen. De gemeenschap moet begrijpen waar we voor staan, zodat we samen kunnen blijven bouwen”Zuales Doekoe
Niet zomaar een sportdag
De deelnemende scholen kwamen uit Pikin Slee (Piki Seei), Grantatai (Gaan Tatai), Futunakaba en Botopasi. “Het ging ons niet alleen om sport”, legt Doekoe uit. “Daarom hadden we naast atletiek, slagbal en voetbal een motivatiesessie en optredens waarin geschiedenis, cultuur en talent centraal stonden.”
Tijdens het culturele programma na de wedstrijden vertelden Johan ‘Jo’ Eduards en Rinaldo ‘Blanki’ Asodanoe over de geschiedenis van het onderwijs in het gebied. “De bedoeling is om jongeren meer te laten weten over hoe het vroeger was, in vergelijking met nu”, aldus de organisatie. Daarna volgden optredens van toneelduo Joney Doekoe/Sandra Amiemba, de Seketi-groep Köndë Poolo, dj Rona, zanger Adang Doekoe en – als klap op de vuurpijl – een verrassingsoptreden van artiest Ray Neïman.
De sportdag is onderdeel van een bredere visie. “Onze stichting is opgericht om structureel iets te betekenen voor de kinderen en de gemeenschap”, verklaart Doekoe. “Dit was onze tweede sportdag. De eerste vond vorig jaar plaats in Abenaston en we gaan zeker door. We organiseren niet alleen sportevenementen, maar ook motivatiesessies, donaties van schoolspullen en hulp op andere gebieden waar dat nodig is.”
Talenten
Volgens Doekoe zijn er veel talenten in het gebied, vooral op sportgebied. “Ik heb kinderen gezien die echt opvielen tijdens de wedstrijden. Die moeten we in contact brengen met sportorganisaties in Paramaribo. Er gebeurt op sportgebied bijna niets hier, waardoor Suriname heel veel talent misloopt. Misschien loopt de volgende Anthony Nesty hier rond. Maar hoe ontdek je hem als hij nooit de kans krijgt zich te bewijzen?”
De organisatie kon rekenen op steun van kleine ondernemers en bevriende donateurs. Ondanks het geslaagde verloop ziet Doekoe nog ruimte voor verbetering: “Het was geweldig en goed bezocht, maar we moeten in de toekomst beter communiceren over onze doelen. De gemeenschap moet begrijpen waar we voor staan, zodat we samen kunnen blijven bouwen.”
OS Grantatai (jongensvoetbal), JAM Willebrandsschool uit Pikin Slee (meisjes slagbal en jongens atletiek), Paulus Anaké School uit Futunakaba (meisjes atletiek) kwamen als winnaar uit de bus.
- The Season Band naar Nederland: zomer, muziek en kaseko-vib…..
- Bouw nieuw hoofdbureau van Politie verloopt volgens plannin…..
- ABOP: Etnel was een sterke stem in DNA..
- Nationale Bloedbank krijgt forse donatie van Rotary Quota..
- Soni Claver Sanmoekmin..
- Standaardisatie, onderzoek en etikettering nodig voor expor…..
- Mobiliteit Defensie en Juspol wordt verder versterkt..
- ANDERMAAL..
- Man steekt ouderlijke woning in brand..
- Shaq.sr vaart andere koers in Nederland..
- VHP condoleert de NPS met overlijden van DNA-lid Patricia E…..
- VHP betuigt medeleven na overlijden parlementariër Patricia…..
- De stem van het volk!..
- Oude voet..
- Meer investering nodig in menselijk kapitaal bij Meteorolog…..
- Ashwin Adhin zorgt voor paniek op de valutamarkt..
- VHP betuigt medeleven aan NPS na overlijden van parlementar…..
- Suriname: ‘de tantes en ooms’ als voedingsbodem…..
- Etnel mist nog net derde termijn in DNA..
- BESCHOUWING — Suriname verdient betere politici dan opportu…..
- President Santokhi: “Patricia Etnel was een gedreven en kun…..