De zorgovereenkomst die op 2 juli werd ondertekend, blijft een punt van discussie in De Nationale Assemblee (DNA). Tijdens de begrotingsbehandeling voor 2025 sprak VHP-parlementariër Hakiem Lalmahomed zijn bezorgdheid uit over recente uitlatingen van minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid over de beloning van zorgpersoneel.
Volgens Lalmahomed vormt het zorgpersoneel de ruggengraat van het gezondheidssysteem en verdient deze groep zekerheid en waardering. Hij benadrukte dat het akkoord niet plotseling tot stand kwam, maar het resultaat was van een langdurig onderhandelingstraject dat teruggaat tot april 2022. De feitelijke overeenkomst werd op 24 juni bereikt, waarna op 2 juli formeel werd ondertekend. “Die ondertekening kwam voort uit voortvarendheid, rust en een gegronde basis,” aldus de parlementariër.
Het akkoord werd gesloten door een bundeling van zorgbonden: de Personeelsbond bij het Psychiatrisch Centrum Suriname (PBPCS), de Bond van Personeel bij de Regionale Gezondheidsdienst (BPRGD), de Algemene Bond van Personeel in dienst van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (ABPLAZ), de Bond van Personeel bij het Sint Vincentius Ziekenhuis (BPSVZ) en de Bond van Personeel bij het Mungra Medisch Centrum (BPMMC).
Namens de toenmalige regering zette minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken zijn handtekening, in aanwezigheid van volksgezondheiddirecteur Rakesh Gajadhar Sukul. Minister Misiekaba noemde de beslissing van de vorige regering echter “onbehoorlijk bestuur”.
Volgens hem is het niet verantwoord om twee weken voor een machtsoverdracht een besluit te nemen dat royale financiële verplichtingen meebrengt. Hij stelde dat voormalig president Chan Santokhi de kwestie had moeten overlaten aan huidig president Jennifer Simons, wat volgens hem duidt op interne verschillen binnen de vorige regering.
Hoewel de minister zegt zich in te zetten voor betere beloning van verpleegkundigen, blijft hij kritisch op de timing en werkwijze. Hij wees erop dat de vorige regering op 3 juli een suppletoire begroting had moeten indienen om de benodigde middelen veilig te stellen. “DNA is altijd in staat geweest om die middelen beschikbaar te stellen,” aldus Misiekaba.
Lalmahomed vroeg de minister concreet aan te geven op welke punten hij het akkoord als onbehoorlijk bestuur bestempelt, en benadrukte dat zorgpersoneel niet opnieuw in onzekerheid mag worden gebracht. Hun motivatie en welzijn zijn volgens hem direct verbonden aan de kwaliteit van de zorg.
Minister Misiekaba kondigde aan volgende week met de betrokken zorgbonden in gesprek te gaan om te bespreken hoe de gemaakte afspraken kunnen worden uitgevoerd.
- MAS huldigt bestgeslaagden Marowijne..
- Carifesta XV-delegatie sterk teruggebracht..
- Suriname gereed voor CARIFESTA XV in Barbados..
- KOEK VERDELEN..
- Colombiaanse presidentskandidaat twee maanden na aanslag ov…..
- Dankwoord aan dhr Bryan Isaacs..
- Shariarechtbank Indonesië veroordeelt twee mannen tot stoks…..
- Harriëtte Hermina Zorgvol – de Getrouwe (96) Amsterda…..
- (Pienke) Edmé Johanna Schubert (73) Den Haag 8-8-2025..
- CASAS-directeur: ‘duidelijk luchtvaartbeleid nodig’..
- Dankbetuiging aan de heer Isaacs..
- MAS beloont best geslaagden Marowijne met laptops en Mariti…..
- Ex-korpschef Isaacs: ‘Functie van korpschef lijkt speelbal …..
- Met stakeholders beleid ontwikkelen voor gezondheidszorg, z…..
- Man aangehouden door RBTP.
- Simons: “27 voertuigen teruggehaald bij oud-president Santo…..
- Bij bezoek Landveld aan NVB: Busvergunningen worden voorlop…..
- Suriname en Frankrijk bespreken medische samenwerking en mi…..
- Mini-expo Sint Elisabethschool 1..
- Monorath belooft versterking en betere faciliteiten voor pe…..
- TotalEnergies Suriname start Scholarship Programma voor jon…..