Het Elsje Finck Sanichar College COVAB en de HAN University of Applied Sciences uit Nederland hebben eerder dit jaar een belangrijke samenwerkingsovereenkomst ondertekend ter versterking van het zorgonderwijs in Suriname. De ondertekening betekent een nieuwe fase in een partnerschap dat sinds 2020 gestaag is uitgebouwd.
ADVERTENTIE
Beide instellingen zijn toonaangevend op het gebied van zorgopleidingen. Waar de HAN zich richt op hbo-verpleegkunde, biedt COVAB naast het hbo-niveau ook verzorgende en verpleegkundige opleidingen op verschillende niveaus aan. Wat begon als een adviesverzoek om het verpleegkundeonderwijs in Suriname meer competentiegericht te maken, heeft zich ontwikkeld tot een breed samenwerkingsproject.
De vier speerpunten binnen het project zijn: curriculumontwikkeling, versterking van de researchcomponent, digitalisering via blended learning, en het bevorderen van culturele sensitiviteit in het onderwijs. Hiermee wordt niet alleen de kwaliteit van de opleiding verbeterd, maar ook de aansluiting op internationale standaarden verstevigd.
De samenwerking is ingebed in het Gezondheidsnetwerk Suriname, een overheidsinitiatief ter ondersteuning van structurele versterking in de zorgsector. Tijdens een overleg op 23 april met vertegenwoordigers van COVAB, de HAN en het ministerie van Volksgezondheid onderstreepte minister Amar Ramadhin het strategisch belang van dit partnerschap. “Onderzoek is de ruggengraat van een moderne, duurzame en op feiten gebaseerde gezondheidszorg,” aldus de minister.
De overeenkomst loopt vier jaar en beoogt een blijvende impuls te geven aan de professionalisering van het verpleegkundeonderwijs. Daarmee wordt niet alleen de zorgcapaciteit van Suriname vergroot, maar ook het perspectief van studenten binnen de sector verbreed.
- Hoofdstembureau Sipaliwini ontvangt stembiljetten..
- Vrijspraak Henk Rommy voor moord is definitief..
- Reyme: “Campagne zonder invloed van kapitaalkrachtigen”..
- Aptijt viert 30 jaar met jubileumfeest in Paradiso Amsterda…..
- Wie is Michael Ashwin Adhin?..
- Als reactie op de aanvallen van India is Pakistan nu een gr…..
- Voorbereiding op olie- en gasboom: Suriname moet scholing e…..
- ‘Oliesector biedt zowel kansen als bedreigingen’..
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini..
- ECD stuit op niet-gekeurde weegschalen bij supermarktcontro…..
- COVAB en HAN bundelen krachten voor sterkere zorgopleidinge…..
- Multitasker Meredith Joeroeja: ‘Foto’s en video’s liggen in…..
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst..
- ECD treft niet gekeurde weegschalen aan tijdens winkelcontr…..
- Staat: Geheim karakter stemmen bij mensen met beperking nie…..
- Bodybuildingdelegatie naar Barbados voor Roger Boyce World …..
- Personeelsbond Havenbeheer eist opheldering benoeming Mangr…..
- Raghoebarsing: ‘Meer communicatie kan aanbestedingsconflict…..
- Brokopondo deels blank..
- Verkiezingsmateriaal voor afgelegen gebieden als eerste ver…..
- Brandschade ontdekt door casino-medewerkster na thuiskomst..