Het Elsje Finck Sanichar College COVAB en de HAN University of Applied Sciences uit Nederland hebben eerder dit jaar een belangrijke samenwerkingsovereenkomst ondertekend ter versterking van het zorgonderwijs in Suriname. De ondertekening betekent een nieuwe fase in een partnerschap dat sinds 2020 gestaag is uitgebouwd.
ADVERTENTIE
Beide instellingen zijn toonaangevend op het gebied van zorgopleidingen. Waar de HAN zich richt op hbo-verpleegkunde, biedt COVAB naast het hbo-niveau ook verzorgende en verpleegkundige opleidingen op verschillende niveaus aan. Wat begon als een adviesverzoek om het verpleegkundeonderwijs in Suriname meer competentiegericht te maken, heeft zich ontwikkeld tot een breed samenwerkingsproject.
De vier speerpunten binnen het project zijn: curriculumontwikkeling, versterking van de researchcomponent, digitalisering via blended learning, en het bevorderen van culturele sensitiviteit in het onderwijs. Hiermee wordt niet alleen de kwaliteit van de opleiding verbeterd, maar ook de aansluiting op internationale standaarden verstevigd.
De samenwerking is ingebed in het Gezondheidsnetwerk Suriname, een overheidsinitiatief ter ondersteuning van structurele versterking in de zorgsector. Tijdens een overleg op 23 april met vertegenwoordigers van COVAB, de HAN en het ministerie van Volksgezondheid onderstreepte minister Amar Ramadhin het strategisch belang van dit partnerschap. “Onderzoek is de ruggengraat van een moderne, duurzame en op feiten gebaseerde gezondheidszorg,” aldus de minister.
De overeenkomst loopt vier jaar en beoogt een blijvende impuls te geven aan de professionalisering van het verpleegkundeonderwijs. Daarmee wordt niet alleen de zorgcapaciteit van Suriname vergroot, maar ook het perspectief van studenten binnen de sector verbreed.
- Optsu vraagt optreden tegen dragen militaire kleding door n…..
- Carney bot tegen Trump: ‘Canada is niet te koop’…..
- Santokhi: ‘wordt boos op de mensen die je in deze sh*t gepl…..
- Onafhankelijk Kiesbureau bezorgd over negatieve online camp…..
- Adhin doet boekje open: “Santokhi dacht dat het een eenvoud…..
- Man neergeschoten bij gewapende woningoverval..
- Kelvin Koniki wordt morgen geïnstalleerd als parlementatiër…..
- OKB slaat alarm over negatieve online campagnes en digitale…..
- LVV en Naktuinbouw organiseren workshop ‘Kwekersrecht in Su…..
- Kantoor Carvision aan Nieuw Weergevondenweg afgebrand..
- Politieke kleuren maken nog geen dader..
- Waterpeil in Afobaka stuwmeer stijgt licht na recente regen…..
- Victorie verslaat Sudhar, Olaria wint 6 op een rij..
- OKB roept op tot fatsoenlijke campagnevoering..
- OBBS legt schoolvervoer stil per 7 mei wegens uitblijven be…..
- Minder Franse bezoekers..
- Schoolvervoer per direct stilgelegd..
- Studententoelage verhoogd naar SRD 1000 per maand..
- Particuliere huisartsen versterkt in eerstelijnszorg..
- 51-jarige fietser laat leven na aanrijding..
- 51-jarige fietser overlijdt dag na te zijn geschept door au…..