De politieke organisaties A20, DOE en PRO uit hun zorgen over de wijze waarop de regering de nota van wijziging op de ontwerpwet Collectieve Rechten van Inheemse en Tribale Volken op 18 februari j.l. heeft ingediend bij de Staatsraad en De Nationale Assemblée (DNA). De partijen roepen de regering en De Nationale Assemblée op om de belangen van de Inheemse en Tribale volken serieus te nemen en pas over te gaan tot besluitvorming als er maximaal draagvlak aanwezig is.
In de nota van wijziging zijn alle negen artikelen van de ontwerpwet vervangen, zonder brede consultatie van betrokken gemeenschappen en andere relevante instanties. De politieke partijen zijn daarom van mening dat een dergelijk ingrijpend wetsproduct niet kan worden doorgedrukt. De rechten van Inheemse en Tribale volken is een fundamenteel principe en mag niet lichtvaardig terzijde worden geschoven.
Ook de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS) en deVereniging van Saramaccaanse gezagsdragers reageren verontwaardigd. Zij vrezen dat de aangepaste wet de collectieve grondenrechten niet adequaat beschermt en vreest dat hierdoor hun traditionele leefgebieden in gevaar worden gebracht. Met de verkiezingen in zichten het volgens de partijen dat het niet verstandig om overhaaste en ingrijpende besluiten te nemen.
“Helaas moeten we constateren dat de naleving van al deze wetten veel te wensen overlaat. Dat mag na afkondiging van de Raamwet Collectieve Rechten Inheemse en Tribale Volken, niet meer gebeuren. Inhoudelijk moeten zaken zo geregeld zijn dat naleving gegarandeerd is. Dit alles vraagt tijd, omdat de consultaties nodig zijn voor uiteindelijk een werkbare wet die het grondgebied van de Inheemse en Tribale volken optimaal beschermt,” aldus A20, DOE en PRO.
- PL legt vóór verkiezingen claim op OW..
- Chevron bereidt debuutexploratieput voor op Surinaamse olie…..
- Ex-vicepresident Adhin: “Billboards van regering bevatten l…..
- Discussie over pensioenhervorming: oproep tot wetswijziging…..
- Geen visvergunningen voor Guyanese vissers:..
- De Stagnatie van de Surinaamse samenleving..
- Minister Ramdin presenteert visie voor toekomst OAS..
- NDP-voorzitter Simons: “Schuldherschikking is een boobytrap…..
- Vreemdelingendienst voert hotelcontroles uit om illegalitei…..
- Partij Coca-Cola vernietigd door oxidatie bij doppen..
- Verkiezingen Ecuador naar tweede ronde..
- Biza houdt infosessie verkiezingen voor de media..
- Minister Ramdin presenteert visie voor positie als secretar…..
- NPS organiseert nationale discussie over nieuwe Grondwet..
- CHS traint politieke organisaties in gebruik digitaal platf…..
- Het sssslangenjaar..
- Gajadien: Drie ministers de laan uitsturen..
- Succesvolle tweede Internationale Business Conference..
- Robinhood haalt uit tegen Flora..
- ‘Bigi Boi’uit UFC gezet..
- Valse streek door de Viagra-politiek: fufuru man registrati…..