De politieke organisaties A20, DOE en PRO uit hun zorgen over de wijze waarop de regering de nota van wijziging op de ontwerpwet Collectieve Rechten van Inheemse en Tribale Volken op 18 februari j.l. heeft ingediend bij de Staatsraad en De Nationale Assemblée (DNA). De partijen roepen de regering en De Nationale Assemblée op om de belangen van de Inheemse en Tribale volken serieus te nemen en pas over te gaan tot besluitvorming als er maximaal draagvlak aanwezig is.
In de nota van wijziging zijn alle negen artikelen van de ontwerpwet vervangen, zonder brede consultatie van betrokken gemeenschappen en andere relevante instanties. De politieke partijen zijn daarom van mening dat een dergelijk ingrijpend wetsproduct niet kan worden doorgedrukt. De rechten van Inheemse en Tribale volken is een fundamenteel principe en mag niet lichtvaardig terzijde worden geschoven.
Ook de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS) en deVereniging van Saramaccaanse gezagsdragers reageren verontwaardigd. Zij vrezen dat de aangepaste wet de collectieve grondenrechten niet adequaat beschermt en vreest dat hierdoor hun traditionele leefgebieden in gevaar worden gebracht. Met de verkiezingen in zichten het volgens de partijen dat het niet verstandig om overhaaste en ingrijpende besluiten te nemen.
“Helaas moeten we constateren dat de naleving van al deze wetten veel te wensen overlaat. Dat mag na afkondiging van de Raamwet Collectieve Rechten Inheemse en Tribale Volken, niet meer gebeuren. Inhoudelijk moeten zaken zo geregeld zijn dat naleving gegarandeerd is. Dit alles vraagt tijd, omdat de consultaties nodig zijn voor uiteindelijk een werkbare wet die het grondgebied van de Inheemse en Tribale volken optimaal beschermt,” aldus A20, DOE en PRO.
- Overwegend bewolkt met af en toe buien..
- Inbreker in verzekering gesteld..
- 25-jarige opgepakt na zware mishandeling..
- Cuba vraagt niet-essentiële werknemers om thuis te blijve…..
- Haai bijt beide handen van toeriste eraf..
- Lesly Glenn Stuger (69) Amsterdan 6-2-2025..
- Georgetina Emelina Muntslag (88) Amsterdam 14-2-2025..
- A20, DOE en PRO: Volk moet afrekenen met oude politiek..
- Succesvolle afronding IMF-programma in zicht..
- Meteodienst: Af en toe droge en zonnige momenten..
- Bromfietser laat leven bij aanrijding Martin Luther Kingweg..
- Wake-up call: kwestie Chinalco is een nationale zaak..
- Bullion-initiatief moet financiële inclusie helpen stimuler…..
- Ruim 80.000 US-dollar verkwanseld..
- SEOB juicht hervormingen toe, maar waarschuwt voor risico’s…..
- Brunswijk: ‘Ik ga altijd naar gebieden waar problemen zij…..
- Laatste review IMF: Economie gestabiliseerd; nog uitdaginge…..
- Ook Condor houdt Livo af van setwinst..
- Jeugdraad weer compleet..
- Mathieu Wijdeven brengt veelzijdig kunstenaar G.G.Th. Rustw…..
- Strategische bundeling van private sector om maximale te ha…..