De politieke organisaties A20, DOE en PRO uit hun zorgen over de wijze waarop de regering de nota van wijziging op de ontwerpwet Collectieve Rechten van Inheemse en Tribale Volken op 18 februari j.l. heeft ingediend bij de Staatsraad en De Nationale Assemblée (DNA). De partijen roepen de regering en De Nationale Assemblée op om de belangen van de Inheemse en Tribale volken serieus te nemen en pas over te gaan tot besluitvorming als er maximaal draagvlak aanwezig is.
In de nota van wijziging zijn alle negen artikelen van de ontwerpwet vervangen, zonder brede consultatie van betrokken gemeenschappen en andere relevante instanties. De politieke partijen zijn daarom van mening dat een dergelijk ingrijpend wetsproduct niet kan worden doorgedrukt. De rechten van Inheemse en Tribale volken is een fundamenteel principe en mag niet lichtvaardig terzijde worden geschoven.
Ook de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS) en deVereniging van Saramaccaanse gezagsdragers reageren verontwaardigd. Zij vrezen dat de aangepaste wet de collectieve grondenrechten niet adequaat beschermt en vreest dat hierdoor hun traditionele leefgebieden in gevaar worden gebracht. Met de verkiezingen in zichten het volgens de partijen dat het niet verstandig om overhaaste en ingrijpende besluiten te nemen.
“Helaas moeten we constateren dat de naleving van al deze wetten veel te wensen overlaat. Dat mag na afkondiging van de Raamwet Collectieve Rechten Inheemse en Tribale Volken, niet meer gebeuren. Inhoudelijk moeten zaken zo geregeld zijn dat naleving gegarandeerd is. Dit alles vraagt tijd, omdat de consultaties nodig zijn voor uiteindelijk een werkbare wet die het grondgebied van de Inheemse en Tribale volken optimaal beschermt,” aldus A20, DOE en PRO.
- Oekraïne en Europa buitenspel bij gesprekken VS en Rusland..
- Vette worst en plastic zakken..
- Actiegroep OBS: “Regering speelt een spelletje met ons en d…..
- Trump stuurt onderhandelingsteam voor overleg over beëindig…..
- Ramadhin: Kinderoncologie AZP een mijlpaal..
- Crisis blijft voortsudderen..
- Is de totale staatsschuld niet gestegen tot SRD 122,8 milja…..
- Gödeken:‘ Als goede spelers teams verlaten moet het team ve…..
- Suriname boekt vooruitgang in macro-economische stabiliteit..
- Luisteren: De Sleutel tot Diepe Vriendschap en Groei..
- Ronny Asabina lijsttrekker van de BEP..
- AZP opent kinderoncologie-unit en breidt behandelingsmogeli…..
- ABSURDE EN NONSENS BENADERING..
- A20, DOE en PRO bekrachtigen samenwerking voor verkiezingen…..
- Brazilië richt zich op illegale houtkap in Amazonegebied..
- Suriname en België bespreken mogelijkheden Skills Mobility …..
- Man voor de rechter na dodelijke steekpartij..
- Drugs en vuistvuurwapen aangetroffen en inbeslaggenomen; t…..
- Vorige regering liet land achter met US$ 3,9 miljard schuld…..
- Guno Burleson wint eerste etappe sneldamtoernooi..
- Santokhi naar Caricom-top in Barbados..