De ziekenhuisbonden houden vast aan hun ultimatum: de regering moet uiterlijk vandaag, 15 maart, de achterstallige toelagen aan zorgpersoneel uitbetalen, zegt Lloyd Pool, voorzitter van de Algemene Bond Personeel van het Academisch Ziekenhuis (ABPLAZ), tegenover Suriname suriname. Op een persconferentie afgelopen donderdag hebben de bonden hun standpunt nogmaals onderstreept.
“Als de gelden op 15 maart niet op de rekeningen staan, zetten we vakbondsacties in. Het zorgpersoneel wacht al te lang op wat hen toekomt,” waarschuwt Pool.
Meerdere openstaande betalingenDe bonden wijzen erop dat het niet alleen gaat om de TWK (terugwerkende kracht) van de kledingtoelage, maar ook om andere achterstallige betalingen. Onder meer de overbruggingstoelage van februari 2023 én februari 2024 zijn nog steeds niet voldaan. Daarnaast wachten zorgmedewerkers op de correctie van het vakantiegeld, dat voortvloeit uit de 15 procent loonsverhoging die vorig jaar werd doorgevoerd via de Centrale van Landsdienaren Organisaties (CLO).
Volgens de bonden is de situatie onhoudbaar. Het zorgpersoneel heeft maanden gewacht op de betalingen, ondanks eerdere toezeggingen van de overheid. “We verwachten dat de regering haar verplichtingen nakomt. Zo niet, dan volgen er acties,” aldus Pool.
- Apoera, Washabo, Section en VIDS procederen tegen de Staat …..
- VHP en ABOP azen op ministerie van Grondbeleid..
- Amateurisme en/of naïviteit?: Voorzitter commissie Ontwikke…..
- De maat is vol: Apoera, Washabo, Section en VIDS procederen…..
- Suriname en Zuid-Amerikaanse landen werken samen aan behoud…..
- Wie is de zijspanpartij van VHP en van NDP?..
- Japan kampt met ergste bosbrand in decennia..
- Medewerkers Telesur en Diakonessenhuis doorlopen SAO-traini…..
- KPS moet vaste communicatiestrategie volgen bij instroompro…..
- Volksgezondheid op Wereld Obesitas Dag: 50 procent Surinaam…..
- Actie NVB-medewerkers treft schoolkinderen en leerkrachten:…..
- Ramsukul: ‘VHP heeft vanaf 2020 gewerkt aan grondenrechtenv…..
- Gummels: ‘Mijn politieke overstap hoeft niet de reden van o…..
- Bewolking, wat regen en ook zonneschijn..
- SAO traint personeel Telesur en Diakonessenhuis in printpla…..
- Quick Response Team houdt verdachte e-biker aan..
- Trump stopt tijdelijk alle militaire hulp aan Oekraïne..
- Lilawatie Sadhoe – Soebdhan (80) Vijfderijweg# 128 1-…..
- Anton Donald Starke (87) Den Haag, Nederland 1-3-2025..
- Trump dreigt zijn geduld te verliezen..
- The Future of Leadership & Business with AI 2025: Kans …..