Suriname staat op een kruispunt. De olie- en gassector biedt kansen. Maar die kansen brengen ook risico’s. Veiligheid moet daarin een sleutelrol krijgen. Niet als bijzaak, maar als stevige basis.
De particuliere beveiligingssector speelt daarbij een belangrijke rol. Maar die sector is versnipperd. Er is geen heldere norm. Wetgeving ontbreekt of is verouderd. Er is dringend behoefte aan regels, opleidingen en een gemeenschappelijk kwaliteitskader.
De conceptwet ‘Particuliere Beveiligingsorganisaties’ is een stap in de goede richting. Maar een wet op papier is niet genoeg. Zonder uitvoering en handhaving blijven we kwetsbaar. Dat geldt ook voor het opleidingsniveau van veel beveiligers. De praktijk leert: het vak is meer dan poortwachter zijn. Vandaag de dag vraagt veiligheid om veel meer. Denk aan cyberveiligheid, risicobeheer en supply chain security. Daarvoor zijn goed opgeleide mensen nodig. Professionals die weten wat ze doen. Die kunnen handelen in crisissituaties. En die het vertrouwen verdienen van burgers én investeerders.
Suriname heeft dat vertrouwen nodig. Zeker nu buitenlandse bedrijven zich in ons land willen vestigen. Die bedrijven willen zekerheid. Een betrouwbare beveiligingsketen. En die begint bij kennis. Zonder structurele opleidingen blijven we achterlopen.
Opleidingsinstituten kunnen daarin het verschil maken. Door cursussen te bieden die aansluiten bij de praktijk. Door te trainen volgens internationale normen, aangepast aan de Surinaamse situatie. Alleen zo bouwen we aan een sector die echt professioneel is. Veiligheid in de olie- en gassector draait niet alleen om hekken en camera’s. Het gaat om continuïteit, informatiebescherming en crisismanagement. Als we daarin willen meetellen, moeten we investeren. In mensen, in kennis, in kwaliteit. De vrijblijvendheid moet voorbij zijn. Als Suriname wil groeien, dan moet veiligheid een prioriteit worden. En dat begint bij de basis: goed opgeleide mensen, duidelijke regels en samenwerking met het onderwijs. Alleen dan zijn we klaar voor de toekomst.
Sharon Schalkwijk, Co-owner & CEO Safety & Security Academy Suriname.
The post Zonder kwaliteit en kennis geen veilige toekomst voor Suriname ..
- Training uitgevoerd ter ondersteuning landbouwsector en ond…..
- Vertrekkende en aankomende president samen op onafhankelijk…..
- Drie verdachten aangehouden; twee heengezonden..
- Het belang van het project Van ’t Hogerhuysstraat..
- Militairen beschuldigd van diefstal middels geweld..
- Advocaat Essed: tonen van stembiljet in DNA geen groot issu…..
- Militair beschuldigd van overtreden Wet Verdovende Middelen..
- 169 Bloeddonoren gedecoreerd voor ‘stille heldendaad’..
- BPBS-voorzitter: “Nieuwe regering geen garantie voor verand…..
- Readytex Art Gallery presenteert ‘Waka Tjopu: Echoes of a m…..
- Regering versterkt zorg, onderwijs en veiligheid..
- ICT Summit 2025 moet digitale vooruitgang in Suriname stimu…..
- Veel zon, maar ook onweersbuien in de middag..
- OM eist 7 jaar celstraf voor voorbereidingen drugstransport…..
- Trump krijgt ‘Big Beautiful Bill’ door het Huis, ondanks ve…..
- Finette Ursula Arrias (86) Amsterdam 29-6-2025..
- Carmen selita Sant (65) Paramaribo 1-7-2025..
- Diplomatieke spanning tussen VS en Colombia escaleert..
- Verdachte aangehouden voor diefstal aluminium stellages..
- Advocaat Serena Essed: Brunswijk is nog steeds vicepresiden…..
- 249ste onafhankelijkheidsdag VS in Suriname gevierd..