Zijin Rosebel Gold Mines N.V. beschikt over de eerste elektrische mining trucks in Suriname én het Caribisch gebied. President Jennifer Simons, vicepresident Gregory Rusland, en de Chinese ambassadeur Lin Ji waren zaterdag 23 augustus eregast bij de officiële introductie van de voertuigen op het bedrijfsterrein in Brokopondo.
De ceremonie werd officieel voltrokken met het doorknippen van het lint door president Simons, vicepresident Rusland, ambassadeur Lin Ji en Wang Qianjie, CEO van Zijin Rosebel Gold Mines N.V.
President Simons heeft bij deze gelegenheid de nadruk gelegd op het belang van duurzame energie. Zij onderstreepte tevens de erkenning van de regering voor dit initiatief.
“Het verheugt mij te horen dat Zijin ook investeert in een solar plant, zodat deze voertuigen in de toekomst deels op zonne-energie kunnen rijden. Elke stap richting minder belasting van ons milieu helpt Suriname zijn status als koolstofnegatief land te behouden”, aldus het staatshoofd.
Met de introductie van de elektrisch aangedreven trucks zet Zijin Rosebel Gold Mines een belangrijke stap in het terugdringen van CO₂-uitstoot. De vloot bestaat momenteel uit zeven 90-ton batterij-elektrische mijnvrachtwagens, elk uitgerust met een 770 kWh lithium-ijzerfosfaatbatterij. Elke truck kan tot 50 kilometer rijden op één lading en bespaart jaarlijks ongeveer 1.500 ton CO₂-uitstoot – vergelijkbaar met het herstel van 40 hectare bos.
- Raphaël Elliot wint 39ste editie van de Rotary VOS Students…..
- Strafzaak Kappalani verschoven naar 5 november..
- Commissie en Volksgezondheid zetten stap naar nieuwe kwalit…..
- Rechtszaak mishandeling arrestanten: Agenten, penitentiaire…..
- ‘Mahavatar Narsimha’ nu te zien in TBL Cinemas..
- Kraka Poku/Tori Seminar belicht muziek als motor voor groei…..
- Leerkracht Castillion: “Wasdag op school bevordert discipli…..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen van lijk..
- GAJADIEN NEEMT HET HEFT IN HANDEN..
- Hof van Justitie eert ex-ministers en onderminister..
- Rentree lonkt voor Becker bij Natio op weg naar WK-kwalific…..
- Korpschef hoort geen politieke loyalist te zijn..
- Pokie: ‘Er zal worden opgetreden, bij gemaakte fouten’..
- U-15 Concacaf voetbalkampioenen feestelijk onthaald..
- President Simons spreekt met Nederlandse premier over verdi…..
- Sector natuur en traditionele geneeswijzen snakt naar noodz…..
- Registratie en verlenging vuurwapenvergunningen voortaan di…..
- Satish Chandai gestart als directeur Algemene Zaken bij Kab…..
- Satish Chandai nieuwe directeur Algemene Zaken kabinet pres…..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen lichaam..
- Sampie krijgt medisch-georiënteerde parlementariërs tegen z…..