Brokopondo – Op zaterdag 23 augustus vond op de mijnlocatie van Zijin Rosebel Goldmines N.V. in het district Brokopondo, de officiële introductie plaats van nieuwe elektrisch aangedreven mijntrucks. Het evenement markeert een historische stap, richting duurzamere mijnbouwpraktijken in Suriname.
Met de introductie van zeven elektrische megatrucks, zet Zijin Rosebel Goldmines een revolutionaire stap richting duurzame goudwinning. De voertuigen, die door zonne-energie, worden aangedreven, besparen jaarlijks naar schatting 3,4 kiloton CO₂-uitstoot. Daarmee bewijst de mijn niet alleen economisch een zwaargewicht te zijn, maar ook een pionier in groene technologie.
Tijdens de ceremonie spraken onder anderen algemeen directeur Wang Qianjie, Zijin-topman Lin Ye en president Jennifer Simons. In hun toespraken benadrukten zij, dat de introductie van elektrische mijnbouwtrucks niet alleen een technologische innovatie betekent, maar ook een investering in de toekomst.
Volgens Wang Qianjie symboliseert het project een “nieuw begin” voor de mijn, waarbij de zwaarste voertuigen uit de industrie, nu bijdragen aan schonere lucht en minder afhankelijkheid van fossiele brandstoffen. “We mijnen vandaag niet alleen goud, maar ook duurzame oplossingen voor de volgende generaties”, aldus Wang Qianjie.
President Simons wees op de meerwaarde van de combinatie van elektrische aandrijving en zonne-energie. “De trucks lijken misschien gewoon op traditionele voertuigen, maar de echte vernieuwing zit binnenin”, aldus de president. Zij benadrukte dat Suriname met dergelijke stappen, zijn positie als koolstof-negatief land kan behouden en zelfs versterken.
Na de toespraken volgde de officiële openingshandeling: het doorknippen van het lint door de president, de algemeen directeur en andere genodigden. Vervolgens kregen de president en vicepresident Gregory Rusland een demonstratie van het inschakelen van de elektrische voeding van de trucks. Daarbij werd ook bevestigd dat de voertuigen grotendeels zullen draaien op energie afkomstig van een geplande zonnecentrale. De vloot bestaat in eerste instantie uit zeven elektrische transporttrucks. Waar een traditionele mijnbouwtruck jaarlijks gemiddeld meer dan 480.000-liter diesel verbruikt, besparen deze elektrische voertuigen gezamenlijk naar schatting 3,4 kiloton CO₂-uitstoot per jaar. Dat is een aanzienlijke vermindering van de milieu-impact, terwijl tegelijk de operationele kosten dalen door het gebruik van zonne-energie.
Zijin Rosebel Goldmines, met een omtrek van naar schatting 17.000 hectare, behoort tot de grootste mijnbouwondernemingen van Suriname. Het bedrijf telt circa 12.000 medewerkers, waaronder veel lokale arbeidskrachten. Daarnaast maakt de onderneming in hoge mate gebruik van Surinaamse producten en diensten, waardoor de mijn een belangrijke economische motor is voor de regio en het land.
De inhuldiging werd afgesloten met rondleidingen en een technische presentatie voor de aanwezige autoriteiten, genodigden en de media. Het batterij-elektrische vrachtwagenpark geldt als een primeur voor de goudmijnbouwsector in Suriname en vormt volgens Zijin, een belangrijke stap naar vergroening van de industrie.
The post Zijin Rosebel Goldmines introduceert elektrische mijnbouwtrucks ..
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….
- Al sinds 2010 felle kritiek op hoge directiesalarissen.
- Artsen waarschuwen voor onbekende verlammingsziekte in Gaza..
- Chinese ambassadeur vol lof over Suriname..
- Artiesten eren scheidende operationeel manager Nederlandse …..
- MinOWC scherpt doorstroomcriteria aan voor Imeao-leerlingen..
- Opmerkelijk – 2-jarig meisje in koffer gestopt in Nieuw-Zee….
- Politie heeft een serieus probleem .
- Noodsituatie in het MULO-onderwijs.
- Goud, macht en misbruik: De strijd om Surinames economische….
- EU-ambassadeur: ‘Goede samenwerking en aanpak blacklisting …..
- SLM lanceert vrachtdivisie: eerste eigen vrachtvliegtuig ar…..
- Sociale investering TotalEnergies in onderwijs met Scholars…..
- Schoolleiders verrast door plots besluit minOWC over oude b…..
- Denzel Washington keert terug in nieuwe trailer ‘Highest 2 ….
- Organisator ‘Burna Boy-concert’ in Arena failliet: fans kun….
- Beyoncé en Levi’s lanceren denimcollectie na jaar lange cam….
- Cardi B opent ‘WWE SummerSlam 2025’ en previewt nieuw numme….
- Start Exercitie Instructeurs Opleiding.
- Dagblad Suriname, woensdag 6 augustus 2025.