Zijin Rosebel Gold Mines N.V. beschikt over de eerste elektrische mining trucks in Suriname én het Caribisch gebied. President Jennifer Simons, vicepresident Gregory Rusland, en de Chinese ambassadeur Lin Ji waren op zaterdag 23 augustus 2025 eregast bij de officiële introductie van de voertuigen op het bedrijfsterrein in Brokopondo. De ceremonie werd officieel voltrokken met het doorknippen van het lint door de genoemde functionarissen en Wang Qianjie, CEO van Zijin Rosebel Gold Mines N.V.
President Simons heeft bij deze gelegenheid de nadruk gelegd op het belang van duurzame energie. Zij onderstreepte tevens de erkenning van de regering voor dit initiatief. “Het verheugt mij te horen dat Zijin ook investeert in een solar plant, zodat deze voertuigen in de toekomst deels op zonne-energie kunnen rijden. Elke stap richting minder belasting van ons milieu helpt Suriname zijn status als koolstofnegatief land te behouden”, aldus het staatshoofd, dat samen met de overige functionarissen een rondleiding kreeg en ook het batterijoplaad en –wisselstation bezocht.Met de introductie van de elektrisch aangedreven trucks zet Zijin Rosebel Gold Mines een belangrijke stap in het terugdringen van CO₂-uitstoot.
De vloot bestaat momenteel uit zeven 90-ton batterij-elektrische mijnvrachtwagens, elk uitgerust met een 770 kWh lithium-ijzerfosfaatbatterij. Elke truck kan tot 50 kilometer rijden op één lading en bespaart jaarlijks ongeveer 1.500 ton CO₂-uitstoot – vergelijkbaar met het herstel van 40 hectare bos. De ingebruikname van de elektrische vrachtwagens maakt Suriname voortrekker in de regio op het gebied van transformatie naar een schonere en duurzamere mijnbouwsector.
CEO Wang Qianjie onderstreepte de wereldwijde duurzaamheidsstrategie van Zijin Mining Group. “Deze elektrische trucks zijn niet alleen stiller, veiliger en efficiënter, ze symboliseren onze toewijding om wereldwijd een groen en technologisch vooruitstrevend mijnbouwbedrijf te worden. Ons doel is om tegen 2029 onze uitstoot met 40% te reduceren en in 2050 koolstofneutraliteit te bereiken.” De bedrijfsleider kondigde tevens aan dat Rosebel de komende jaren haar vloot zal uitbreiden tot meer dan 50 elektrische trucks en zal investeren in een batterijwisselstation en een 25 MW-zonnepark. Daarnaast zal het bedrijf de digitale infrastructuur versterken en Surinaamse operators, ingenieurs en technici opleiden om te werken met de nieuwste generatie duurzame mijnbouwtechnologie.
Met circa 97% van het personeelsbestand bestaande uit Surinamers, blijft Zijin Rosebel Gold Mines een van de grootste particuliere werkgevers in het land. Door middel van trainingen, infrastructuur en gemeenschapsprogramma’s wil het bedrijf bijdragen aan economische groei en maatschappelijke ontwikkeling.
- Minister Tsang reageert op gevoelige kwesties: ‘Alle kritie…..
- Sonja Sarman..
- Calypso-legende Mighty Sparrow bezong Suriname in onvergete…..
- Chagall Mitchel Basfielt..
- Chagall Mitchel Basfielt..
- Minister Pokie: ‘Koopkrachtversterking is niet stopgezet…..
- VES: ‘Suriname moet Dutch Disease voorkomen’..
- Jeugddammers vallen in de prijzen tijdens Caribische kampio…..
- Vijftienjarige steekt veertienjarige in brand om adapter..
- Vijf advocaten en één kandidaat-notaris zijn beëdigd bij he…..
- Bij toelaten vijf nieuwe advocaten: ‘Niemand staat boven de…..
- Illegale vogelhandel opgerold bij Burnside..
- Vijf advocaten en kandidaat-notaris beëdigd bij Hof van Jus….
- Twee drugshaarden opgerold in Meerzorg..
- Minister Currie: “Tekort aan leerkrachten blijft grote uitd…..
- Rechtspraak en belangenverstrengeling..
- Trinidad en Tobago wil energie-tijdperk leiden met nieuwe d….
- Zero tolerance-beleid als nalatenschap van Simons.
- Opmerkelijk – 102-jarige Japanner oudste persoon die top be….
- Eve onthult romance met Suge Knight.
- Santokhi treedt toe tot DNA na korte vakantie..