Xiabao Zheng – in zijn omgeving bekend als Sky – is op één na de jongste parlementariër van Suriname. Hij wil niets anders dan het contact met zijn achterban behouden en een stem voor hen zijn in het parlement. Het lidmaatschap bij De Nationale Assemblée (DNA) is slechts een positie. ‘Het is een vehicle waarmee ik mensen kan dienen. Maar ik ben nog Sky. Je moet nog normaal met mij kunnen praten’, aldus Sky.
De 29-jarige is al vroeg in aanraking gekomen met de politiek. Van huis uit ontmoette hij de politieke contacten van zijn ouders. Ondanks de nieuwsgierigheid naar de politiek, heeft Zheng ervoor gekozen om eerst te studeren. Hij behaalde op 22-jarige leeftijd zijn mastergraad in business en finance in de Verenigde Staten van Amerika. Hierna koos hij ervoor om terug te keren naar Suriname.
Zheng sloot zich aan bij de Pertjajah Luhur, waar hij bij de verkiezingen van 2025, op de derde plaats van de kandidatenlijst stond. Dit was voor hem de introductie in de politiek. Tijdens het vorig kabinet was hij echter al beleidsadviseur op het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting, waar partijgenoot Uraiqit Ramsaran de scepter zwaaide. Oorspronkelijk zou hij achter de schermen zijn bijdrage blijven leveren, maar er is een beroep op hem gedaan om toch op de kandidatenlijst te staan.
Op de vraag als zijn plaatsing op de lijst een strategisch besluit was om jongeren én Surinamers van Chinese afkomst te trekken, bevestigt hij het laatste. Het is geen geheim dat partijen dit om strategische redenen besluiten. Toch blijft het belangrijk voor hem om die stem te zijn voor het volk.
Zheng kijkt uit naar het uit te zetten beleid van de regering in de begroting van 2026. Er was geen ruimte voor nieuw beleid in de overgenomen begroting over 2025. Het DNA-lid complimenteert de ministers die hebben moeten improviseren om de begrotingen rond te krijgen. ‘Het was geen makkelijke opgave’. Daarnaast verwacht hij specifieke beleidsdoelen terug te zien in de volgende begroting. Hij noemt daarbij veiligheid, onderwijs, de voorbereidingen op olie & gas, buitenlandse samenwerking en business.
Zheng was te gast in het programma Magazine-4. Het gesprek hieronder:
- Suriname gastheer jaarlijkse conferentie Caribbean Shipping…..
- Minister Landveld onderzoekt oplossingen voor verkeersdrukt…..
- Gold Grams stuit op weerstand, maar zoektocht naar evenwich…..
- BBS onmisbaar voor veiligheid in Suriname..
- FALEND SOCIAAL BELEID..
- Ferdinand Max Maartens (76) Almere 11-8-2025..
- SLM-dossier: verdachten tussen vermoedens van schuld en tra…..
- Bezorgde bewoners Pikin Saron klagen over vervuiling: ‘Chin…..
- ‘Ontheffing korpschef zonder advies pg was ondermijning…..
- President Simons waarschuwt ministers: geen plaats voor cor…..
- Minister Pokie belooft aanpak Ashiana en bureaucratie bij S…..
- Droge tijd: SWM waarschuwt voor hogere watervraag en roept …..
- VVI-directeur Adraai: ‘Verkeersveiligheid moet niet slechts…..
- Jessurun: ‘Mijn naam wordt onterecht door het slijk gehaald…..
- Minister Monorath: “BBS onmisbaar voor de veiligheid in he….
- Sampie doet uitspraken zonder onderbouwing, zegt dokter Ale…..
- Simons: ‘President is niet bevoegd om grond uit te geven…..
- Finaal antwoord Fiti Makandra op spijtbetuiging Nederlandse…..
- Suriname en China versterken strategische relatie richting …..
- VSB neemt deel aan bijeenkomst over toerismesector..
- President Simons wil in 2026 al extra inkomsten voor staats…..