Zestien kandidaten van DNL en één onafhankelijke kandidaat van OPTSU, hebben na een zorgvuldig certificatieproces, het Gecertificeerde Corruptievrije Politiek (GCP) keurmerk ontvangen. Dit keurmerk is bedoeld voor politieke kandidaten die zich bewust en juridisch dwingend verbinden aan transparantie, toetsbaarheid en morele verantwoordelijkheid in het openbaar bestuur. Op de website www.su2thenextlevel.org/gcpkeurmerk zijn sinds 15 mei 2025, alle namen van de GCP Corruptievrije DNA-kandidaten gepubliceerd.
Johanna Tammenga, directeur van het GCP Instituut, zegt hierover: “Het is positief dat ondanks het vernieuwende karakter van het GCP-keurmerk, mensen uit diverse politieke partijen zich hebben aangemeld via onze website voor het certificatieproces. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat door de boeteclausule, enkelen twijfelden, of er wel aanmeldingen zouden zijn. Er hebben zich ruim vijfentwintig DNA-kandidaten gemeld. Vanuit onder andere VHP, NPS, PL, DNL, NDP en A20 hebben wij potentiële deelnemers mogen verwelkomen. We hebben er vertrouwen in dat het GCP verder zal groeien, mede dankzij de zeventien mensen die dit keurmerk nu dragen. Wij danken alle DNA-kandidaten die de GCP-certificatie zijn gestart en spreken onze waardering uit voor de moed die nodig is om een daad te stellen door de stap naar certificatie te ondernemen. Ook al is de certificatie niet volledig voltooid voor sommigen vóór de verkiezingen op 25 mei 2025, het GCP-certificatieproces biedt ruimte om ook na de verkiezingen er mee verder te gaan. Wij werken graag mee hieraan en staan ook open voor ideeën die bijdragen aan het constructief verder bouwen en denken hierover.”
De komende dagen zal meer informatie worden gedeeld over de gecertificeerde kandidaten en hun motivaties en ervaringen na het volledig doorlopen van het certificatieproces.
“Het feit dat GCP-gecertificeerden ook samen werken en bijdragen aan een groeiend draagvlak de komende jaren voor het GCP-gedachtegoed en de mindshift die daarvoor nodig is, is verheugend. Dat is immers ook een vast onderdeel van het GCP: samen bouwen aan een beter, rechtvaardiger Suriname. Iedereeen, ook zij die nu nog twijfels hebben of nog kritische vragen hebben, roepen wij op, in gesprek te gaan met DNA-kandidaten, elkaar en met ons. Alleen samen kunnen we door dialoog het draagvlak voor transparante politiek verder versterken. Door middel van het GCP Verkiezingsfestival van 15 tot 25 mei, dragen wij graag ons steentje bij aan de dialoog”, aldus Tammenga.
The post Zeventien politieke kandidaten officieel gecertificeerd als corruptievrij ..
- Nationaal Leger ontvangt nieuwe uniformen ter waarde van US…..
- Alfred Max Linkers..
- Grace Dawood – Alimahomed..
- Blokkade Ingi Kondre opgeheven na toezegging overleg met LV…..
- SATCA: TCT faalt in aanpak veiligheidsproblemen..
- Verdachte pleegt twee strafbaar feiten op dezelfde dag op d…..
- Oplevering doorganshuis in Koewarasan voor Inheemsen en Mar…..
- Operatie Delta Force pakt illegale bromfietsers en geluidso…..
- Zeventien politieke kandidaten officieel gecertificeerd als…..
- €10.000 en waardebonnen buitgemaakt bij Golfclub..
- Vijf jaar later (2)..
- DNA-boek belicht successen en uitdagingen van afgelopen vij…..
- Jongen (19) komt aangifte doen bij politie Nieuw Nickerie e…..
- Directeur Anton Residaschool: ‘Zo hoort een school eruit te…..
- WHO-lidstaten keuren pandemie-akkoord goed, VS afwezig..
- Man slaat zijn moeder met ijzeren voorwerp..
- Aannemer stopt renovatie werkzaamheden SEH vanwege achterst…..
- Justitieel Interventie Team vernietigt illegaal landingsbaa…..
- Bijna onethische propaganda..
- Santokhi: “We hebben veel tijd verloren in huidige coalitie…..
- Stichting Spoedeisende Hulp bij Kinderen verzorgt traininge…..