De politieke partijen die bij elke verkiezing niet eens in de buurt van een halve zetel komen, moeten bij zichzelf te rade gaan wat ze verder willen doen. Een mogelijkheid is om samen te smelten met andere partijen om hun visie te realiseren. Het is jammer van het geld en de tijd dat ze blijven meedoen aan verkiezingen, wetende dat ze nooit in het parlement belanden.
ADVERTENTIE
Dit zeiden Hans Breeveld en Hardeo Ramadhin, participanten aan het programma De Tafel van Suriname suriname en Rasonic TV. Voor 2025 is het duidelijk dat zeven van de veertien partijen zetels zullen behalen.
Volgens Ramadhin is hetzelfde beeld te zien in Guyana en Trinidad: het zijn steeds de traditionele partijen die de meeste stemmen behalen. Als de partijen een paar honderd stemmen tekortkwamen, kon hij nog begrijpen dat ze het opnieuw proberen. Op basis van cijfers zegt Ramadhin dat ze zo ver van een zetel af liggen, dat het bijna geen zin heeft om nog een keer mee te doen.
Breeveld gaf aan dat de wet ook moet kijken naar de financiering van politieke partijen. De financieringsbronnen moeten duidelijk zijn, omdat de cultuur leeft dat wie betaalt, bepaalt. Het kan ertoe leiden dat deze partijen straks aan de macht komen en de mogelijkheid biedt voor maffiapraktijken. Dit moeten wij als land niet hebben, aldus Breeveld.
- Column: Samen verder..
- Man neergeschoten na woordenwisseling over gestolen goud..
- Officier van Justitie eist vier jaar celstraf tegen religie…..
- Directeur Hakrinbank: Financiering Royalties Voor Iedereen …..
- Adhin: “Zogenaamde interne strijd is maaksel van social med…..
- Dikan: ‘Geef de districten meer zeggenschap en een eigen bu…..
- Senioren ontvangen RVI-certificaten: eerste uitbetaling via…..
- VP is no show bij ‘Meet and Chill with Bigi Bravo’..
- Paus Leo: ‘Alles in het werk’ stellen voor were…..
- OM acht verkrachting bewezen; eist vier jaar tegen voorgang…..
- Volleybalsters Yelyco 2 verrassend op voorsprong in vrouwen…..
- APPS gelanceerd: Burgers kunnen nu nagaan waar zij op 25 me…..
- President Santokhi stelt Presidentiële Werkgroep Ephraimsze…..
- Bakker: “Ik ben nog steeds lid van de NPS” — ontkent betrok…..
- TotalEnergies boekt vooruitgang met eerste offshore olievel…..
- Decentralisatie en rationalisering overheid belangrijkste …..
- Achaibersing blikt terug op ministerschap..
- Algoe: “President has not taken a single security measure i…..
- Nederlandse ambassadeur gastheer sportdag bewoners Bethelja…..
- Slachtoffer met steekverwondingen na ruzie over goud..
- Staatsolie sluit banklening van US$ 1,6 miljard af..