De politieke partijen die bij elke verkiezing niet eens in de buurt van een halve zetel komen, moeten bij zichzelf te rade gaan wat ze verder willen doen. Een mogelijkheid is om samen te smelten met andere partijen om hun visie te realiseren. Het is jammer van het geld en de tijd dat ze blijven meedoen aan verkiezingen, wetende dat ze nooit in het parlement belanden.
ADVERTENTIE
Dit zeiden Hans Breeveld en Hardeo Ramadhin, participanten aan het programma De Tafel van Suriname suriname en Rasonic TV. Voor 2025 is het duidelijk dat zeven van de veertien partijen zetels zullen behalen.
Volgens Ramadhin is hetzelfde beeld te zien in Guyana en Trinidad: het zijn steeds de traditionele partijen die de meeste stemmen behalen. Als de partijen een paar honderd stemmen tekortkwamen, kon hij nog begrijpen dat ze het opnieuw proberen. Op basis van cijfers zegt Ramadhin dat ze zo ver van een zetel af liggen, dat het bijna geen zin heeft om nog een keer mee te doen.
Breeveld gaf aan dat de wet ook moet kijken naar de financiering van politieke partijen. De financieringsbronnen moeten duidelijk zijn, omdat de cultuur leeft dat wie betaalt, bepaalt. Het kan ertoe leiden dat deze partijen straks aan de macht komen en de mogelijkheid biedt voor maffiapraktijken. Dit moeten wij als land niet hebben, aldus Breeveld.
- Ook Scholengemeenschap Nickerie krijgt nieuw ICT-lokaal..
- Grassalco opent eerste buitenlandse verkoopkantoor in Guyan…..
- Parlement sluit zittingsperiode 2020-2025 af met publicatie…..
- Misiekaba claimt verkiezingsoverwinning voor NDP tijdens ma…..
- Onderwijs cruciaal voor HVB..
- President Santokhi verricht officiële opening woningbouwpro…..
- GRONDROVERS IN JASSEN EN DASSEN..
- Nog meer regen vandaag..
- 36-jarige overleden na val uit laadbak pick-up..
- Campagnestilte? Behalve voor de Almachtige, natuurlijk..
- President Santokhi en Guyanese staatshoofd bespreken bilate…..
- Twee aangehouden bij drugsinval politie..
- Taxiën door de politiek: Grondenrechten en gezondheidszorg …..
- Man botst met voertuig tegen tweede brug Brownsweg..
- Trump na gesprek met Poetin optimistisch, maar Poetin lijkt…..
- Willem Hugo Graaven (78) Almere 17-5-2025..
- ROBERTO BAPTISTA (74) Paramaribo 17-5-2025..
- Onderzoek SLM en PanAm zaken vorderen stapvoets..
- Ex-vriend aangehouden voor diefstal gouden armband..
- JVC 2025 hekelt mediashow president: ondemocratisch en scha…..
- Mediashow president ondemocratisch en schaadt rechtsgevoel …..