Tekst Ivan Cairo
Beeld Valerie Fris
PARAMARIBO — Een 63-jarige man is maandagmiddag als gevolg van een brand om het leven gekomen. Aan de Grote Combéweg brak in pand nummer 20 brand uit die vervolgens oversloeg naar de belendede panden op nummer 18 en 22. De 63-jarige bewoner van pand nummer 18 was gewapend met een jachtgeweer en weigerde uit het reeds in brand staande huis te komen.
“In pand Nummer 18 was er een meneer met een jachtgeweer in de hand die niet gered wilde worden. Hij dreigde dat wie hem wilde komen redden ‘a b’o sutu tap’ a suma dat’”, zegt politiewoordvoerder Milton Kensmil aan de Ware Tijd. “Hij was met z’n pitbulls in het huis, dus niemand durfde te gaan”, vervolgt Kensmil. Vanwege de dreigende situatie werd de politie door de brandweer erbij gehaald.
Waarom de man niet uit het huis wilde komen is, aldus Kensmil, onduidelijk. Naar verluidt moet het latere slachtoffer door het inhaleren van de rook zijn gevallen en daarbij een verwonding aan het hoofd hebben opgelopen. “Men heeft hem nog heelhuids kunnen weghalen uit het huis en per eigen gelegenheid afgevoerd naar de SEH, maar kennelijk door de vele rook die hij had ingeademd is de man komen te overlijden”, aldus de politiewoordvoerder.
Hij merkt op dat de plek waar de brand is ontstaan, een leegstaand pand was waar “onverlaten en junkies” zich ophielden. Dat gebouw is volledig in de as gelegd, terwijl de belendende panden schade hebben opgelopen. De brandweer van verschillende posten was uitgerukt om assistentie te verlenen.
- Palestijnse ambassadeur spreekt Caribische leiders over Isr…..
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale uitdagi…..
- Man krijgt levenslang voor moord op vriendin en haar ouders..
- Arena Politieke Partij krijgt financiële steun van Max Ghaz…..
- Documenten bestemd voor CHS van Arena Politieke Partij gest…..
- SVB: ‘Versterking organisatie met installatie onafhankelijk…..
- APP-voorzitter: “We gaan voor hygiënische politiek”..
- Verdachten in drugssmokkelzaak SLM-toestel gehoord..
- Inschrijven voor Staatsolie-obligatie kan vanaf USD 100/eur…..
- A20, DOE en PRO betalen gezamenlijk de waarborgsom; voorzit…..
- George Raymon D Mattos..
- D Mattos George Raymon..
- In 2025 worden vijf exploratieputten geboord in Surinaams z…..
- Caricom..
- Jeane Helene Leliënhof..
- OW-minister Nurmohamed: ‘Het was een wens van de NDP dat cr…..
- NDP klaagt Guyana aan bij Caricom: “Onrechtmatige handeling…..
- Brandstofprobleem KPS opgelost..
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale..
- Kasmiatoen – Tonia – Brandon-Nitiredjo..
- Bamboe potentieel: nieuwe kracht achter duurzame bouw..