Tekst Ivan Cairo
Beeld Valerie Fris
PARAMARIBO — Een 63-jarige man is maandagmiddag als gevolg van een brand om het leven gekomen. Aan de Grote Combéweg brak in pand nummer 20 brand uit die vervolgens oversloeg naar de belendede panden op nummer 18 en 22. De 63-jarige bewoner van pand nummer 18 was gewapend met een jachtgeweer en weigerde uit het reeds in brand staande huis te komen.
“In pand Nummer 18 was er een meneer met een jachtgeweer in de hand die niet gered wilde worden. Hij dreigde dat wie hem wilde komen redden ‘a b’o sutu tap’ a suma dat’”, zegt politiewoordvoerder Milton Kensmil aan de Ware Tijd. “Hij was met z’n pitbulls in het huis, dus niemand durfde te gaan”, vervolgt Kensmil. Vanwege de dreigende situatie werd de politie door de brandweer erbij gehaald.
Waarom de man niet uit het huis wilde komen is, aldus Kensmil, onduidelijk. Naar verluidt moet het latere slachtoffer door het inhaleren van de rook zijn gevallen en daarbij een verwonding aan het hoofd hebben opgelopen. “Men heeft hem nog heelhuids kunnen weghalen uit het huis en per eigen gelegenheid afgevoerd naar de SEH, maar kennelijk door de vele rook die hij had ingeademd is de man komen te overlijden”, aldus de politiewoordvoerder.
Hij merkt op dat de plek waar de brand is ontstaan, een leegstaand pand was waar “onverlaten en junkies” zich ophielden. Dat gebouw is volledig in de as gelegd, terwijl de belendende panden schade hebben opgelopen. De brandweer van verschillende posten was uitgerukt om assistentie te verlenen.
- OM aan zet..
- President bespreekt voortgang grondzaken met GBB..
- UNODC voert evaluatie uit: Suriname wil implementatie VN-ve…..
- SAO eert gepensioneerden voor bijdrage aan de samenleving..
- Hoe ziet het politieke landschap er uit?..
- Oral historica doorbreekt mythen en stereotypen Surinaams-J…..
- Stemlocaties uitgebreid vanwege groei in aantal kiesgerecht…..
- Karta-Bink: “Senioren en mensen met een beperking leven let…..
- Weinig interesse voor spoedvergadering DNA..
- Santokhi ontvangt dorpsvertegenwoordigers en ex-leden Jungl…..
- NPS zal IMF programma op operatietafel leggen..
- Leesboeken voor scholieren Boven-Surinamegebied..
- Vorswijk tevreden over aantal afgehandelde grondaanvragen..
- SWM laat USD 2,7 miljoen voor verbetering watervoorziening …..
- Doorsnee gezin heeft al gauw SRD 20 duizend nodig om armoed…..
- Open brief: Beleid jegens Inheemse en tribale gemeenschappe…..
- Raghoebarsing reageert op uitlatingen vicepresident over As…..
- Adek-vakbond eist uiterlijk zaterdag uitbetaling achterstal…..
- FOLS niet van oordeel dat ambtenaren achteruit zijn gegaan..
- Minister Ramdin deelt visie voor OAS in Washington, D.C...
- RUSTIG, NIET INTEGER..