De kantonrechter heeft de 34-jarige Clarence K. veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden. Hij werd schuldig bevonden aan het stelen van onder meer een autoradio en andere spullen uit een geparkeerde auto aan de Van Roseveltkade. De zaak begon op 3 juli 2025, toen de eigenaar van een personenauto zijn voertuig voor een pand aan de Van Roseveltkade parkeerde.
De volgende ochtend ontdekte hij dat er was ingebroken. Uit de auto waren een radiodeck, een paraplu, toiletartikelen, sleutels en een boormachine – met een gezamenlijke waarde van ongeveer SRD 2500 – verdwenen. Camerabeelden van een pand in de straat lieten zien hoe een man op een zwarte fiets stopte, een tas bij zich had en de gestolen goederen daarin stopte.
Een week later werd Clarence K. aangehouden. Tijdens zijn verhoor bekende hij de inbraak en de diefstal. “Ik heb de ruit kapotgeslagen en de autoradio eruit gehaald. Ik had die dag echt honger,” verklaarde hij.
In eerste instantie zei Clarence dat hij langs de auto reed en zag dat een ruit op een kier openstond, waarna hij zijn kans greep. De autoradio verkocht hij later voor SRD 150 aan een groenteverkoper op de markt. Ook tegenover de rechter legde hij een bekentenis af. “Ik vind het kwalijk dat ik in zo’n situatie ben terechtgekomen,” aldus de verdachte.
Oordeel van de rechter
De kantonrechter rekende het Clarence zwaar aan dat hij doelbewust een auto openbrak en goederen wegnam. Daarbij woog mee dat hij al eerder met politie en justitie in aanraking was geweest. Het argument dat hij honger had, werd door de rechter van tafel geveegd.
“Er waren andere manieren om aan voedsel te komen. Door in te breken in een voertuig heeft u niet alleen schade veroorzaakt, maar ook het vertrouwen in de veiligheid op straat geschaad,” aldus de rechter.
Clarence kreeg een celstraf van zes maanden opgelegd, die hij direct moet uitzitten. De in beslag genomen goederen – waaronder zijn fiets, pet en rugtas – worden aan hem teruggegeven.
Met het vonnis wil de rechter volgens juridische bronnen ook een signaal afgeven dat autodiefstallen en -inbraken streng zullen worden aangepakt. Dergelijke misdrijven veroorzaken niet alleen financiële schade, maar leiden ook tot gevoelens van onveiligheid bij burgers.
Clarence gaf tijdens de zitting aan spijt te hebben en zei zijn leven weer op de rails te willen krijgen zodra hij zijn straf heeft uitgezeten. Voorlopig zal hij echter de komende maanden in detentie doorbrengen.
- Politie houdt onvluchte arrestant wederom aan..
- Guyana naar stembus..
- Kapitein Pikin Saron hoopt op oplossing ‘goudoorlog’ na ges…..
- llegale jacht: LBB ontdekt kaaimannen, groene ibissen en le…..
- VS-militaire aanwezigheid in Europa onder vuur.
- De geboorte van papiergeld in China.
- Jason Carter leidt waarnemingsmissie van het Carter Center ….
- Twee broers opgepakt na bedreiging eigenaar kapperszaak.
- Jandino december naar Suriname voor optredens..
- CARIFESTA EN DE LESSEN UIT HET VERLEDEN..
- Suriname en Indonesië versterken banden bij viering 80 jaar…..
- Atleten leven zich uit bij Best in West beachworsteltoernoo….
- Ankara verbreekt economische banden met Israëlische bezetti….
- HET IJZER SMEDEN ALS HET HEET IS..
- Nieuw Young Entrepreneurs’ House opent deuren voor jonge on…..
- Protesters in Ghana eisen afschaffing van de groeiende Afri….
- Van handmatig naar digitaal: Suriname zet volgende stap in ….
- VES-bestuur ontvangt zegen van ALV voor continuïteit.
- Weder aanhouding ontvluchte arrestant door RBTP.
- President Simons en Japanse ambassadeur Umezawa bespreken u…..
- MENSEN MET EEN BEPERKING WACHTEN NOG STEEDS..