Dit weekend staat Paramaribo in het teken van de veertiende editie van de Lie’s International Taekwondo Tournament, georganiseerd door taekwondoschool Arthy Lie. Ruim honderd taekwondoka’s – waaronder veertig uit het buitenland – zullen op zaterdag hun krachten meten in Utopia aan de Anton Dragtenweg.
Vanaf negen uur ’s morgens betreden deelnemers uit Suriname, Guyana, Frans-Guyana, Aruba, Curaçao en Trinidad en Tobago de mat. Schoolhouder Arthy Lie toont zich enthousiast: “Het wordt een spannend toernooi met mooie wedstrijden.”
De deelnemers worden onderverdeeld in verschillende leeftijdscategorieën, met dit jaar extra focus op de jeugd. “De leeftijdsgroep van 5 tot 18 jaar krijgt minder vaak kansen dan de senioren, dus hebben we ons daar meer op gericht,” aldus Lie.
Het Lie’s International Taekwondo Tournament is in veertien jaar uitgegroeid tot een begrip in het Caribisch gebied. Jaarlijks reizen tientallen vechters naar Suriname om internationale ervaring op te doen en zich te meten met tegenstanders uit de regio.
Wat begon als een lokaal initiatief om Surinaamse sporters meer ontwikkelingskansen te geven, is uitgegroeid tot een regionaal sportevenement. “Wegens de hoge kosten is deelname aan buitenlandse toernooien niet vanzelfsprekend voor onze vechters. Door dit toernooi hier te organiseren, bieden we hen de kans om internationale wedstrijden te draaien én kunnen toeschouwers genieten van sport op hoog niveau.”
Hoewel dit jaar zes landen deelnemen, hoopt Lie in de toekomst het aantal deelnemende landen uit te breiden. “Meer landen wilden dit keer meedoen, maar organisatorisch was dat nu niet haalbaar. Met hulp van sponsoren hopen we het toernooi verder te laten groeien,” besluit hij.
- VHP betuigt medeleven na overlijden parlementariër Patricia…..
- De stem van het volk!..
- Oude voet..
- Meer investering nodig in menselijk kapitaal bij Meteorolog…..
- Ashwin Adhin zorgt voor paniek op de valutamarkt..
- VHP betuigt medeleven aan NPS na overlijden van parlementar…..
- Suriname: ‘de tantes en ooms’ als voedingsbodem…..
- Etnel mist nog net derde termijn in DNA..
- BESCHOUWING — Suriname verdient betere politici dan opportu…..
- Minister Ori: “Gebrek aan vakdocenten schaadt onderwijsontw…..
- President Santokhi: “Patricia Etnel was een gedreven en kun…..
- NPS-parlementariër Patricia Etnel overleden..
- Rusland over Etnel: ze is gaan rusten..
- Iran overweegt vergeldingsmaatregelen na grootschalige Amer…..
- Iran zweert vergelding na Amerikaanse luchtaanvallen: ̶…..
- Laat Chelle je vertelle!: De reis van een grappige ziel naa…..
- Natio wil Gold Cup afsluiten met zege tegen Dominicaanse Re…..
- De genegeerde opdracht van de kiezers aan de politiek..
- STOCKHOLM SYNDROOM..
- Samenleving rouwt om Patricia Etnel..
- Gödeken en Mannen optimistisch over deelname Caribbean Cup …..