Giwani Zeggen
De samenwerking binnen de aankomende coalitie is een opportunistische bundeling. Tot die conclusie komt politicoloog Giwani Zeggen. Hij vindt het jammer dat er geen samenwerking is op basis van ideologische overeenkomsten of op basis van het vergelijken van verkiezings- en beleidsprogramma’s. Dit zegt hij op basis van een deel van de partners dat heel lang het beleid van het huidig kabinet heeft ondersteund.
Volgens Zeggen kan er enerzijds niet gesteld worden dat het huidig beleid wordt afgewezen, maar een samenwerking wordt aangegaan met de ABOP, die tot vandaag de dag nog onderdeel is van de regering. Hij noemt ook de PL die tot enkele weken geleden nog deel uitmaakte van het kabinet. Maar, ook de NPS was deel van de regering en heeft meegestemd bij een aantal maatregelen die de regering nam.
De politicoloog wijst erop dat het in politiek Suriname gewoonte is geworden om coalities te vormen op basis van opportunistische bundeling. Hij vindt dat het formatieproces wettelijk geregeld moet worden, zodat partijen meer ruimte hebben om met elkaar te onderhandelen na de verkiezingen.
- Coalitiepartijen beloven nieuw leiderschap en nationale een…..
- Man met lichamelijke beperking verdrinkt na val in trens in…..
- DOMME MASSA..
- Tien jaar Royal Fiiman Paansu: inzet voor Marron-eenheid en…..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 1 juni 2002..
- Regering waarschuwt voor fake bericht over ‘noodhulpfonds S…..
- Ook NDP-bestuur krijgt unaniem mandaat voor voortzetting co…..
- DOE krijgt unanieme steun voor deelname nieuwe coalitie..
- NDP-bestuur krijgt unaniem mandaat voor voortzetting coalit…..
- Brunswijk: “Na bespreking van bezwaren over functieverdelin…..
- Hoogste orgaan NDP akkoord met posities partij en samenwerk…..
- A20, DOE en PRO krijgen mandaat voor coalitiedeelname..
- Man kapt kokosboom zonder toestemming: schade aan elektrici…..
- RUSTDAG RUSTIG RESPECTEREN..
- Waarom sommige mensen de pijn van anderen bespotten..
- Misverstanden, verdraaiingen en het verdriet van een broods…..
- PRO kiest voor regeringsdeelname met A20: “Niet meedoen is …..
- Politieke partijen hebben mandaat om samen te werken met ND…..
- PRO-leden stemmen in met coalitiedeelname A20..
- Suriname krijgt zijn eerste vrouwelijke president..
- Gezochte zanger O.T. Puur opgepakt met illegaal vuurwapen..