Giwani Zeggen
De samenwerking binnen de aankomende coalitie is een opportunistische bundeling. Tot die conclusie komt politicoloog Giwani Zeggen. Hij vindt het jammer dat er geen samenwerking is op basis van ideologische overeenkomsten of op basis van het vergelijken van verkiezings- en beleidsprogramma’s. Dit zegt hij op basis van een deel van de partners dat heel lang het beleid van het huidig kabinet heeft ondersteund.
Volgens Zeggen kan er enerzijds niet gesteld worden dat het huidig beleid wordt afgewezen, maar een samenwerking wordt aangegaan met de ABOP, die tot vandaag de dag nog onderdeel is van de regering. Hij noemt ook de PL die tot enkele weken geleden nog deel uitmaakte van het kabinet. Maar, ook de NPS was deel van de regering en heeft meegestemd bij een aantal maatregelen die de regering nam.
De politicoloog wijst erop dat het in politiek Suriname gewoonte is geworden om coalities te vormen op basis van opportunistische bundeling. Hij vindt dat het formatieproces wettelijk geregeld moet worden, zodat partijen meer ruimte hebben om met elkaar te onderhandelen na de verkiezingen.
- Troefcallkampioen TCV Kampoe naar Nederland voor sportieve …..
- Het oude politiek syndroom: Olie en Gas..
- Suriname gastland voor 16e Caribbean Port State Control Sem…..
- Pop Jawa-legende Oesje Soekatma was meer dan een muzikant..
- Plantagebesturen Para nemen zelf vuilophaal over na wekenla…..
- GEDOGEN IS NIET GRATIS..
- Jules Fernandes: ‘De Ouderkamer is een plek van hoop, steun…..
- Uitslag ressortraden vandaag bekend in vier districten..
- Verklaring BEP Marowijne over het bootongeluk Marowijnerivi…..
- Nog meer onweersbuien voorspeld..
- 27 Palestijnen die op noodhulp wachtten gedood, getuigen wi…..
- MAGDA DENISE (Maggie) NESLO-DORS (85) Amsterdam 31-5-2025..
- Val kabinet-Schoof zet Nederland op weg naar nieuwe verkiez…..
- Hesdy Pigot verduidelijkt deelname NPS aan toekomstige rege…..
- Ook lichamen vier vermiste opvarenden Marowijnerivier gebor…..
- Gewapende beroving in Paramaribo: Schoten gelost..
- Column: Regeringsformatie, de NPS en onze mensenrechten..
- Parmessar voorzitter eerste vergadering nieuwe DNA..
- Karin Refos: ‘Ik heb niet gesloopt!’..
- A20-kandidaat-minister vindt gesprekken met Simons hoopgeve…..
- Levens: ‘Etniciteit mag geen rol spelen’..