Politicoloog Giwani Zeggen verwacht dat de aankomende verkiezingen eerlijk en transparant zullen verlopen. Hij gaf in zijn commentaar tijdens het programma Suriname Kiest aan dat er een chaotisch beeld wordt gecreëerd van de verkiezingen. Ook doen verantwoordelijke mensen onverantwoorde uitspraken over de verkiezingen. Zeggen noemde de namen van André Misiekaba en Jennifer van Dijk-Silos die nu al spreken over fraude en de onbetrouwbaarheid, zonder enig bewijs daarvoor aan te dragen.
Ook het chaotisch beeld van de organisatie van de verkiezingen is volgens Zeggen gecreëerd met als doel om bij een tegenvallende uitslag te roepen dat er zaken verkeerd zijn gegaan. ‘Ik heb niet die indruk en Suriname heeft ook niet de reputatie’, stelt Zeggen.
De politicoloog wijst erop dat het blijft van belang om de juiste regeerders te kiezen, vooral als de hervormingen en het bezuinigingsbeleid van de afgelopen vijf jaar in ogenschouw worden genomen. ‘Het zou jammer zijn als al die offers in de komende vijf jaar teniet worden gedaan’, aldus Zeggen.
Zeggen was te gast in het programma Suriname Kiest. In iedere aflevering van dit programma wordt een vaste commentator van . aan het woord gelaten over het onderwerp ‘verkiezingen’. De uitzendingen zijn iedere maandag- en donderdagavond op kanaal 4.2 om 21:00 uur. Uitzending gemist? Volg die hier terug.
- TotalEnergies en APA investeren in versterking moeder- en k…..
- In Guyana: Betogers steken huis van hoteleigenaar in brand..
- Eskak: geen nieuwe aanbesteding nodig bij wijziging grootte…..
- Overleg na brand: president wil brandweer op niveau brengen..
- Regering keurt belangrijke verkiezingsmaatregelen goed..
- President Santokhi tekent condoleanceregister Paus Francisc…..
- ‘Paus Franciscus heeft bij mij meer liefde voor Gods schepp…..
- Anton Sewnarain Raghosing..
- Voorbeeldstembiljetten aangepast op verzoek van politieke p…..
- Drugsverbranding door Narcoticabrigade te Kraka..
- Eerste stap naar duurzame energie in Boven-Suriname gezet m…..
- VHP DNA-kandidate Josta Lewis pleit voor voortzetting ontwi…..
- Recherche Midden onderzoekt gewapende diefstal Martin Luthe…..
- Korpschef ontvangt SCUA-delegatie voor overleg over veiligh…..
- Ketura Margaret: ‘De support van mijn familie is amazing…..
- E-Government werkt aan servicedesk voor burgers met digital…..
- India beveelt Pakistaanse burgers te vertrekken..
- LVV en Quality Animal Food presenteren plan voor pluimveese…..
- 39-jarige man opgesloten wegens mishandeling partner en ver…..
- Dorpen Boven Suriname-gebied krijgen 1×24 uur stroom..
- TotalEnergies en APA investeren $13 miljoen in Surinaamse g…..