Politicoloog Giwani Zeggen, heeft in gesprek met ABC Online Nieuws gezegd, dat de voorgenomen samenwerking tussen politieke partijen binnen de nieuwe coalitie geen inhoudelijke, maar een opportunistische bundeling van krachten is. Zeggen vindt het heel jammer, dat de coalitievorming opnieuw draait om zetelverdeling, in plaats van overeenstemming over beleid en ideologische richting. “Het is jammer dat er weer een coalitie wordt gevormd over zetels in plaats van over beleid en issues, en het met elkaar eens zijn over welke richting we op moeten gaan”, aldus Zeggen.
Hij wees erop dat een aantal partijen dat nu onderhandelt over samenwerking, eerder nog het beleid van de huidige regering actief ondersteunde. ‘’De ABOP maakt tot op heden deel uit van de regeringscoalitie en de PL tot voor kort, die stapte pas enkele weken geleden uit het kabinet.’’ Ook de NPS was volgens Zeggen medeverantwoordelijk voor ingrijpende beleidsmaatregelen, waaronder de invoering van de belasting over de toegevoegde waarde (btw) en het akkoord met het IMF. “Als je als NDP het beleid van de afgelopen regering afkeurt, kun je je moeilijk aansluiten bij partijen die dat beleid juist mogelijk hebben gemaakt”, aldus Zeggen. ‘’De ABOP heeft tot het laatst het kabinetsbeleid gesteund, dus hoe kun je dan beweren dat het beleid is afgewezen, terwijl je met diezelfde partijen gaat samenwerken?”
Volgens Zeggen toont dit aan dat er geen sprake is van ideologische overeenstemming of gezamenlijk beleidsdoel.
Hij benadrukte, dat er geen vergelijking is van verkiezingsprogramma’s en er is ook geen inhoudelijk overleg gevoerd over welke kant het land op moet.
‘’Dit is puur een pragmatische en opportunistische bundeling, zoals we die helaas vaker zien in de Surinaamse politiek”, aldus Zeggen.
Hij pleit ervoor om het formatieproces na verkiezingen wettelijk te regelen. ‘’Dat zou partijen meer ruimte geven om op basis van inhoud te onderhandelen en tot een stabiele coalitie te komen.’’ Zeggen benadrukte, dat de uitslag van de verkiezingen ook genuanceerd bekeken moet worden. Hoewel de NDP de grootste partij is geworden, betekent dat volgens hem niet automatisch dat NDP de verkiezingen heeft gewonnen. ‘’Kijk naar 2010, toen de toenmalige coalitie met 27 zetels een meerderheid behaalde. Dat was een duidelijke verkiezingsoverwinning. Nu is er eerder sprake van verwarring, politiek theater en opportunisme”, aldus Zeggen.
The post Zeggen: ‘Dit is puur een pragmatische en opportunistische bundeling’ ..
- Ook regen en onweer op deze vaderdag..
- Dodelijke aanvallen tussen Israël en Iran, nucleair overleg…..
- President Lula roept op tot sterkere internationale veiligh…..
- Dolores B Valies (78) Paramaribo 11-6-2025..
- Ministers PL nog niet bekend..
- Geopolitieke schok: botsing tussen Israël en Iran zet olieh…..
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met C…..
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuw…..
- 597Netwerken presenteert: ‘De Vijf VolksVragen’ voor minist…..
- BESCHOUWING — Met de omstreden missives is volgens de reger…..
- Jairzinho Rozenstruik wint overtuigend zijn eerste Dirty Bo…..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag mogelijk binnen een week b…..
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en…..
- Pilot’s Final Call: ‘Mayday… Losing Power…..
- Gokken..
- 597Netwerken stelt toets: Vijf vragen vóór je minister word…..
- “Wij zijn Surinamers”: Boeroe-nazaten blikken terug en voor…..
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacc…..
- ROYALTY’S VOOR NIEMAND..
- Santokhi krijgt stank voor dank voor de geheime afspraken m…..
- Zoektocht naar Surinaams-Javaanse familiegeschiedenis tot l…..